Trwa ładowanie...
d1zewr5

Sobet planuje split akcji i emisję nowych papierów

14.07. Warszawa (PAP) - Sobet, spółka z branży budownictwa infrastrukturalnego, zamierza przeprowadzić split akcji. Po podziale wartość nominalna jednej akcji miałaby obniżyć się...

Share
d1zewr5

14.07. Warszawa (PAP) - Sobet, spółka z branży budownictwa infrastrukturalnego, zamierza przeprowadzić split akcji. Po podziale wartość nominalna jednej akcji miałaby obniżyć się do 20 groszy z 1 zł obecnie - podała firma w projektach uchwał na walne, które odbędzie się 16 sierpnia. Planowane jest też przeprowadzenie emisji do 3.492.500 akcji serii D, z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

Sobet z emisji chce pozyskać około kilku milionów złotych, które przeznaczy m.in. na środki obrotowe umożliwiające realizację większej ilości dużych kontraktów.

"Spodziewamy się, że split akcji wpłynie na poprawę płynności, a tym samym zwiększy atrakcyjność inwestycyjną spółki przed planowaną emisją akcji. Jeśli zaś chodzi o wykorzystanie środków z emisji akcji, to przeznaczymy je na zwiększenie środków obrotowych. Z jednej strony pozwoli nam to na poszerzenie zakresu i stopnia kompleksowości wykonywanych prac, z drugiej strony zapewni odpowiednie zabezpieczenie dla realizacji wielu zleceń w jednym czasie, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia sezonowości naszej branży" - poinformował cytowany w komunikacie prasowym Piotr Czajkowski, prezes Sobetu.

d1zewr5

"Od początku roku notujemy coraz lepsze wyniki na poziomie przychodu, a nasz portfel rośnie znacznie szybciej niż w roku ubiegłym. Dlatego też staramy się zabezpieczyć przed sytuacją, w której musielibyśmy rezygnować z niektórych zleceń tylko z uwagi na czasowo ograniczone moce przerobowe" - dodał.

Całkowita wartość netto portfela Sobetu przekracza 147 mln zł, z czego na 2010 rok przypada ponad 72 mln zł.

Jak poinformował Sobet, deklarację o objęciu akcji o wartości co najmniej 1 mln zł złożyły fundusze private equity - Astoria Capital i BIOMED Investors.

Papiery nowej emisji zostaną zaoferowane z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Na każde posiadane 4 walory przypadać będzie jedna akcja serii D. Proponowanym dniem prawa poboru jest 18 października 2010 roku.

Sobet specjalizuje się w usługach budowy infrastruktury podziemnej oraz pozostałych robót inżynieryjno-budowlanych. (PAP)

morb/ ana/

d1zewr5

Podziel się opinią

Share
d1zewr5
d1zewr5