Trwa ładowanie...
d16qu4g
10-03-2017 18:02

Sodexo Mobility and Expense przejął iAlbatros Poland od iAlbatros Group

Warszawa, 10.03.2017 (ISBnews) - iAlbatros sprzedał spółkę pośrednio zależną iAlbatros Poland na rzecz Sodexo Mobility and Expense Limited, wynika z komunikatu dotyczącego opóźnionej informacji poufnej.

d16qu4g
d16qu4g

?Treścią opóźnianej informacji poufnej była nazwa podmiotu, z którym emitent zawarł warunkową umowę sprzedaży akcji spółki pośrednio zależnej iAlbatros Poland, tj. Sodexo Mobility and Expense Limited z siedzibą w Wielkiej Brytanii" - czytamy w komunikacie.

?Powodem ujawnienia opóźnionej informacji poufnej jest fakt, że w dniu 10 marca 2017 r. zostały spełnione warunki zawieszające zastrzeżone w umowie, w związku z czym nie ma już potrzeby opóźniania przedmiotowej informacji poufnej. Informacja o zamknięciu i rozliczeniu transakcji sprzedaży akcji iAlbatros Poland zostanie przekazana w kolejnym raporcie" - czytamy dalej.

Na początku marca iAlbatros Group podał, że zawarł warunkową umowę sprzedaży akcji spółki pośrednio zależnej - iAlbatros Poland - za 124 mln zł. Enterprise value, liczone jako łączna wartość otrzymanych środków w ramach transakcji pomniejszona o gotówkę, powiększona o dług zewnętrzny, jest większa niż 140 mln zł.

Grupa kapitałowa iAlbatros (dawniej SMT, a wcześniej ADV) realizuje strategię zorientowanej na obszary IT, a w szczególności na rozwijaniu biznesu opartego na własnych produktach. iAlbatros Group w 2007 r. zadebiutowała na New Connect, a od 2011 r. jej akcje notowane są na głównym parkiecie GPW.

(ISBnews)

d16qu4g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16qu4g