Trwa ładowanie...
dvw7zb2

SoftBlue pozyskało 10 mln zł, planuje debiut na NewConnect

Warszawa, 19.05.2015 (ISBnews) - SoftBlue pozyskało 10 mln zł od zagranicznych funduszy i planuje wejście na NewConnect na przełomie czerwca i lipca, poinformował prezes Michał Kierul.

Share
dvw7zb2

"W kwietniu spółka przeprowadziła pierwszą rundę finansowania z której pozyskała 10 mln zł. Zagraniczne fundusze inwestycyjne specjalizujące się w finansowaniu spółek technologicznych objęły łącznie 22,55% akcji" - powiedział Kierul podczas spotkania z dziennikarzami.

Środki pozyskane z pre-IPO zostaną wykorzystane na inwestycje w projekty technologiczne we wczesnej fazie rozwoju, wkład własny na dofinansowania i realizację wewnętrznych projektów, ekspansję zagraniczną - sprzedaż produktów i zwiększenie skali biznesu.

Kierul dodał, że celem wprowadzenia na NewConnect jest zwiększenie wiarygodności i przejrzystości w oczach inwestorów, kontrahentów i instytucji unijnych, a także umożliwienie wyceny spółki przez rynek.

"Status giełdowy pozwoli nam również na uzyskanie szybszej ścieżki pozyskania kapitału w momencie potrzeby sfinansowania badań i komercjalizacji nowych technologii czy produktów" - wskazał prezes SoftBlue.

dvw7zb2

Jak podali przedstawiciele spółki, w ub.r. przychody wzniosły powyżej 5 mln zł, a zysk ok. 300 tys. zł.

SoftBlue jest operatorem nowych technologii - spółką komercjalizującą badania i projekty naukowe w segmentach biotechnologii, teleinformatyki i programowaniu. Wśród produktów ma m.in. wyspecjalizowane sensory lub drony, czy rozwiązania rozszerzonej rzeczywistości. Ponadto świadczy usługi z zakresu doradztwa gospodarczo - biznesowego.

(ISBnews)

dvw7zb2

Podziel się opinią

Share
dvw7zb2
dvw7zb2