Trwa ładowanie...

Solorz-Żak tworzy nowy bank

Drugi najbogatszy Polak Zygmunt Solorz-Żak dalej rozwija swój biznes. Będąc przekonanym o tym, że płatności mobilne będą powszechne, rejestruje Plus Bank, Plus Bank24 oraz Plus Bank Partner - pisze "Puls Biznesu".

Solorz-Żak tworzy nowy bankŹródło: AKPA, fot: Niemiec
d26oxmc
d26oxmc

Trzy marki zostały zarejestrowane już w maju. Jednak teraz sam Solorz-Żak w końcu potwierdza prace nad nowym projektem.

- Na razie nie mogę podać żadnych szczegółów, ponieważ konkurencja nie śpi, a zapewne chciałaby wiedzieć, co robimy. A że robimy, to prawda. Zastrzeżenie nazwy Plus Bank wiąże się z projektem, nad którym pracujemy już od pewnego czasu. W tym roku prawdopodobnie nie zdążymy, w przyszłym już na pewno - mówi Zygmunt Solorz-Żak.

Banki już od dłuższego czasu próbowały nakłonić biznesmena do współpracy. Jednak wydaje się, że dopiero niedawno uwierzył on w rozwój płatności mobilnych. Odświeżył Invest-Bank, zmieniając m.in. serwis transakcyjny. Nie jest więc wykluczone, że wykorzysta go w projekcie mobilnym.

Właściciel Polkomtela ma w rękach wszystkie atuty: telekom ma 14 mln klientów i licencję bankową. Żeby zbudować mobilny Plus Bank, nie musi dzielić się biznesem i zapraszać innych podmiotów do współpracy.

d26oxmc

- Podejmowane dotychczas próby zbudowania bankowości mobilnej nie przyniosły efektu, ponieważ doszło do zderzenia dwóch różnych, trudnych do połączenia modeli biznesowych: bankowego i telekomunikacyjnego. W przypadku Polkomtela bank i operatora łączy właściciel, więc nie trzeba tracić czasu na żmudne negocjacje - mówi dyrektor bankowości elektronicznej w jednym z banków, zastrzegając sobie anonimowość.

Paweł Puchalski, analityk Dm BZ WBK, podkreśla, że jeśli ma się kilkanaście milionów klientów, to razem z fakturą łatwo wysłać im propozycję dodatkowych usług bankowych, energetycznych itp.

d26oxmc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26oxmc