Trwa ładowanie...
dyrof2j

Somfy uruchamia nowe centrum dystrybucyjne w Niepołomickiej Strefie Ekonomicznej

Warszawa, 17.09.2015 (ISBnews) - Francuska firma Somfy uruchomiła w Niepołomicach, Wschodnioeuropejską Platformę Dystrybucyjną (EEDP). Powierzchnia nowego centrum dystrybucyjnego, które docelowo obsłuży klientów z całej Europy Środkowo-Wschodniej, wynosi 4,5 tys. m2, podała firma w komunikacie.

Share
dyrof2j

Rok wcześniej Somfy uruchomiła w Niepołomicach zakład produkujący silniki elektryczne do żaluzji zewnętrznych, krat sklepowych, okiennic i okien.

"Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna w Niepołomicach będzie potężnym narzędziem logistycznym dla Somfy. Jego ogromna powierzchnia pozwoli skutecznie dystrybuować produkty na rynki wschodniej Europy" - powiedział dyrektor zarządzający Somfy Sebastien Fonta, cytowany w komunikacie.

Istniejąca od 1960 roku francuska firma Somfy działa na rynku automatyki przeznaczonej do budynków mieszkalnych i budynków użyteczności publicznej. By realizować swoje inwestycje w Polsce, firma powołała spółkę Sopem, zakupiła teren o powierzchni 8,5 ha w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej. W 2013 r. firma informowała, że całość planowanych przez Somfy nakładów inwestycyjnych w niepołomickiej strefie ma wynieść łącznie ok. 55 mln euro.

(ISBnews)

dyrof2j

Podziel się opinią

Share
dyrof2j
dyrof2j