Trwa ładowanie...
d4bxif7
d4bxif7

Spółka Murapolu kupiła działkę w Gliwicach za 6 mln zł netto pod 693 mieszkania

Warszawa, 21.02.2017 (ISBnews) - Murapol Projekt spółka z o.o. 26 sp. k. - spółka zależna Murapolu - zawarła umowę nabycia od firmy Kozielska Project Development nieruchomość zlokalizowaną w Gliwicach przy ul. Kozielskiej o powierzchni 3 ha za cenę 6 mln zł netto, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4bxif7

"Spółka zależna planuje realizację na Nieruchomości projektu deweloperskiego obejmującego budowę ok. 693 lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni użytkowej (PUM) ok. 26.000 m2" - czytamy w komunikacie.

W ramach planowanej inwestycji powstanie siedem ośmiokondygnacyjnych budynków, w których poza lokalami mieszkalnymi do dyspozycji klientów postawionych zostanie także blisko 450 miejsc postojowych w halach garażowych zlokalizowanych w kondygnacji podziemnej budynków, podała spółka w osobnym komunikacie.

"Inwestycja w Gliwicach jest wyrazem naszej konsekwencji w realizacji strategii rozwoju zakładającej, z jednej strony stałą dywersyfikację geograficzną prowadzonej działalności, z drugiej wykorzystanie potencjału miast regionalnych. Gliwice to ważny ośrodek akademicki, ale i miejsce działalności wielu firm, zatrudniających tysiące naszych potencjalnych klientów. Czynniki te, w połączeniu z atrakcyjnością lokalizacyjną nabytego terenu oraz prognozą ekonomiczną planowanej inwestycji, napawają nas optymizmem co do obecności w tym mieście i, szerzej, w całym województwie śląskim" - powiedział prezes Murapolu Michał Sapota, cytowany w komunikacie.

d4bxif7

Murapol przygotowuje kolejne inwestycje w województwie śląskim. W Katowicach w nowych projektach, jak i kolejnych etapach już realizowanych, powstanie łącznie blisko 680 mieszkań. W Siewierzu i Tychach Grupa planuje rozbudowę oferowanych inwestycji, odpowiednio o ponad 130 i ponad 430 lokali mieszkalnych, podano także.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w kilkunastu miastach. Murapol zakontraktował sprzedaż 3 042 mieszkań w 2016 roku, co oznacza wzrost o blisko 27% r/r.

(ISBnews)

d4bxif7

Podziel się opinią

Share
d4bxif7
d4bxif7