Trwa ładowanie...
d2nwfrt

Spółka TP SA wyemitowała obligacje o wartości 200 mln euro

17.7.Warszawa(PAP) - TP SA Eurofinance France, spółka zależna Telekomunikacji Polskiej, która w maju z emisji euroobligacji pozyskała 497,32 mln euro, wyemitowała papiery dłużne za...
Share
d2nwfrt

17.7.Warszawa(PAP) - TP SA Eurofinance France, spółka zależna Telekomunikacji Polskiej, która w maju z emisji euroobligacji pozyskała 497,32 mln euro, wyemitowała papiery dłużne za 200 mln euro. TP SA zwiększyła tym samym kwotę programu emisji do 700 mln euro - poinformowała TP w komunikacie.

TP SA podała, że obligacje te oprocentowane są w wysokości 6 proc. w skali roku, zaś termin ich wykupu przypada w dniu 22 maja 2014 roku.

Papiery dłużne objęte są bezwarunkową i nieodwołalną gwarancją udzieloną przez TP SA w dniu 6 maja 2009 r. dla papierów dłużnych emitowanych przez TPSA Eurofinance France w ramach programu.

d2nwfrt

W związku z emisją obligacji przeprowadzoną przez TPSA Eurofinanace France, 17 lipca 2009 r. TP SA wyemitowała 200 niezabezpieczonych, imiennych obligacji serii A2 o łącznej wartości nominalnej 200 mln euro. Obligacje zostały zaoferowane w trybie emisji niepublicznej, skierowanej wyłącznie do TPSA Eurofinance France, która nabyła wszystkie wyemitowane obligacje za środki pochodzące z emisji euroobligacji.

Program emisji obligacji o łącznej wartości do 1,5 mld euro ma na celu zabezpieczenie oraz optymalizację przyszłych potrzeb finansowych Grupy TP.

W maju spółka zależna telekomu TP SA Eurofinance France uplasowała na rynku międzynarodowym emisję euroobligacji o wartości nominalnej 500 mln euro, pozyskując z niej netto 497,32 mln euro. Następnie firma ta objęła za te środki 500 obligacji imiennych wyemitowanych przez Telekomunikację Polską.(PAP)

gsu/ gor/

d2nwfrt

Podziel się opinią

Share
d2nwfrt
d2nwfrt