Trwa ładowanie...
d326ajm

Spółka z Grupy AWT zawarła umowę na przewóz 60 tys. ton drewna rocznie

Warszawa, 22.12.2015 (ISBnews) - AWT Čechofracht z Grupy AWT, należącej do PKP Cargo, podpisała kontrakt na przewozy 60 tys. ton drewna rocznie między Rumunią a Bośnią dla austriackiego klienta, podało PKP Cargo.

Share
d326ajm

"Na podstawie nowej umowy czeski operator regularnie obsługuje pełne dwudziestowagonowe pociągi z drewnem dla międzynarodowej spółki z Austrii produkującej wyroby z drewna. To kolejne ważne zlecenie na Bałkanach tej należącej do PKP Cargo grupy" - czytamy w komunikacie.

Należąca do Grupy AWT spółka AWT Čechofracht to firma spedycyjna z tradycjami sięgającymi 1952 roku. Od lat jest aktywnym przewoźnikiem międzynarodowym oraz jednym z największych spedytorów w Czechach. We współpracy z PKP Cargo zapewnia ona kompleksową ofertę transportu towarów na liniach kolejowych, wykorzystując również transport morski i drogowy oraz oferując przeładunek i składowanie. Usługi spedycji kolejowej wykonuje zarówno dla klientów zewnętrznych, jak i w ramach kompleksowych rozwiązań przewozowych przygotowanych dla konkretnego klienta, czyli tzw. 3PL Solutions.

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (ok. 48% udziału w rynku według masy i ok. 57% według pracy przewozowej w 2014 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

(ISBnews)

d326ajm

Podziel się opinią

Share
d326ajm
d326ajm