Trwa ładowanie...
kredyt walutowy
03-09-2010 07:07

Sposób banków na nadzór

Komisja Nadzoru Finansowego chce ograniczyć udzielanie kredytów walutowych przez banki. Jednak, jak pisze "Puls Biznesu", banki znalazły sposób, który może umożliwić im obejście restrykcyjnych przepisów.

Sposób banków na nadzórŹródło: Jupiterimages
d4bzjt0
d4bzjt0

Dzisiaj bankowcy spotykają się z Komisją Nadzoru Finansowego, żeby przekonać ją do złagodzenia stanowiska w sprawie kredytów walutowych. Zdaniem dziennika, stanowisko KNF w tej kwestii jest wyjątkowo stanowcze.

Jednak, jak czytamy, banki znalazły sposób, który może pozwolić im na dalsze oferowanie klientom kredytów w obcej walucie. Bankowcy sygnalizują to Komisji w przesłanym przed miesiącem piśmie. Napisano w nim, że ograniczenie dostępu do kredytu krajowego może skutkować zwiększonym finansowaniem polskiej gospodarki kredytem zagranicznym, udzielanym w formie transgranicznej".

"Puls Biznesu" wyjaśnia, że bank - spółka matka mogłaby otworzyć w Polsce oddział i udzielać kredytów walutowych poprzez spółkę córkę. Jak pisze dziennik, bankowcy sprawdzają teraz, czy jest to możliwe z prawnego punktu widzenia. Więcej w "Pulsie Biznesu"

d4bzjt0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bzjt0