Trwa ładowanie...
d3z4w17

Sprzedaż Centrum Filmowego Helios najwcześniej za rok

6.4.Warszawa (PAP) - Fundusze venture capital Nova Polonia Private
Equity Fund LLC oraz holenderski FMO wstrzymały proces sprzedaży
Centrum Filmowego Helios przynajmniej na rok -...

d3z4w17
d3z4w17

6.4.Warszawa (PAP) - Fundusze venture capital Nova Polonia Private Equity Fund LLC oraz holenderski FMO wstrzymały proces sprzedaży Centrum Filmowego Helios przynajmniej na rok - poinformował PAP Robert Bożyk, wiceprezes Krokus Private Equity, który zarządza funduszami.

Według nieoficjalnych informacji PAP rozmowy o sprzedaży operatora 25 kin prowadzone były m.in z Agorą. Urszula Strych rzeczniczka wydawcy "Gazety Wyborczej" odmówiła PAP komentarza w tej sprawie.

"Zakończyliśmy proces sprzedaży Heliosa. Poczekamy ze sprzedażą co najmniej 12 miesięcy ze względu na dobre perspektywy rozwoju spółki. Chcemy udowodnić, że nawet w kryzysie spółka doskonale sobie radzi" - powiedział PAP w poniedziałek Bożyk.

Wiceprezes nie chciał jednak ujawnić z iloma i jakim inwestorami prowadzone były negocjacje. Krokus PE rozpoczął jesienią 2008 roku proces sprzedaży Heliosa, po zawieszeniu planów wprowadzenia spółki na warszawską giełdę.

d3z4w17

W 2009 roku Helios planuje otworzyć 4 nowe multipleksy w Legnicy, Lubinie, Piotrkowie Trybunalskim oraz Słupsku, po tym jak w 2008 roku ich liczba zwiększyła się o 5 obiektów.

Obecnie z 25 posiadanych przez spółkę obiektów 4 to kina tradycyjne, pozostałe to kina wielosalowe. W 2008 roku Helios sprzedał 6,35 mln biletów, z czego 6,15 mln w multipleksach, co dało mu 22-proc. udział w rynku.

Operator kin, przewiduje w 2009 roku wzrost przychodów o 20 proc. z 136 mln zł osiągniętych w 2008 roku. W ubiegłym roku zysku netto Heliosa wyniósł 9 mln zł, a EBITDA 30 mln zł.

Ewa Pogodzińska (PAP)

epo/ jtt/

d3z4w17
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z4w17