Trwa ładowanie...
d2v30ol

Stalprodukt kupił od MSP akcje ZGH Bolesław za 219,2 mln zł

07.11. Warszawa (PAP) - Stalprodukt zawarł z resortem skarbu umowę kupna akcji Zakładów Górniczo-Hutniczych "Bolesław", stanowiących 86,92 proc. kapitału zakładowego tej spółki....
Share
d2v30ol

07.11. Warszawa (PAP) - Stalprodukt zawarł z resortem skarbu umowę kupna akcji Zakładów Górniczo-Hutniczych "Bolesław", stanowiących 86,92 proc. kapitału zakładowego tej spółki. Wartość transakcji wynosi 219,23 mln zł - poinformował Stalprodukt w komunikacie.

Transakcja zostanie sfinansowana w większości ze środków własnych spółki, a w pozostałej części z kredytów bankowych.

Z zawartej umowy wynika zobowiązanie Stalproduktu do podniesienia kapitału zakładowego ZGH "Bolesław" o 40 mln zł, w tym przeznaczenia na inwestycje w ZGH "Bolesław" bądź w jednej z dwóch spółek zależnych - Hucie Cynku "Miasteczko Śląskie" lub Bolesław Recycling - kwoty 29 mln zł.

d2v30ol

W lutym Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) dopuściło Stalprodukt do negocjacji w sprawie prywatyzacji ZGH Bolesław, a Stalprodukt był jedynym podmiotem, który złożył ofertę wiążącą na kupno tej firmy. Wcześniej do złożenia oferty dopuszczony był także KGHM.

ZGH Bolesław wydobywa i przerabia rudy cynku i ołowiu, pochodzące z własnej kopalni "Olkusz-Pomorzany", produkuje cynk elektrolityczny i stopy cynku, kwas siarkowy oraz koncentraty cynku i ołowiu. Od 2010 roku, po konsolidacji z Hutą Cynku Miasteczko Śląskie zdolności produkcyjne ZGH Bolesław sięgają 150 tys. ton cynku rocznie.(PAP)

jow/ jtt/

d2v30ol

Podziel się opinią

Share
d2v30ol
d2v30ol