Trwa ładowanie...
d2apwu7

Stokrotka ma zgodę UOKiK na przejęcie sklepów Frac

Warszawa, 29.05.2015 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez Stokrotkę 19 sklepów działających pod szyldem Frac, podał Urząd.

Share
d2apwu7

"Planowana transakcja ma polegać na przejęciu przez Stokrotkę części mienia spółek Frac Handel i Frac Handel Detal. Przedsiębiorcy prowadzą działalność w zakresie detalicznej sprzedaży artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku za pośrednictwem sklepów tradycyjnych i wielkopowierzchniowych (o powierzchni do 2 tys. m2)" - czytamy w komunikacie.

Przeprowadzone przez UOKiK postępowanie wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

"Obszar, na którym konkurują ze sobą sklepy tradycyjne to promień ok. kilometra, a uczestnicy koncentracji nie posiadają takich placówek w bezpośrednim sąsiedztwie. W przypadku sklepów wielkopowierzchniowych o powierzchni do 2 tys. m2 rynek geograficzny obejmuje obszar położony w promieniu ok. 10-15 minut jazdy samochodem od przejmowanej placówki. Działalność uczestników koncentracji na tak określonych rynkach geograficznych pokrywa się w czterech miastach. Ich łączne udziały wahają się tam od 0,8 do ok. 12%, i dlatego po koncentracji Stokrotka nie osiągnie na tych rynkach pozycji dominującej i nadal będzie spotykała się z konkurencją ze strony innych sklepów" - wyjaśnia UOKiK.

d2apwu7

Pod koniec kwietnia Stokrotka złożyła do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad częścią mienia Frac Handel sp. z o.o. Spółka Komandytowo-Akcyjna z siedzibą w Rzeszowie oraz Frac Handel sp. z o.o. Detal Spółka Komandytowo-Akcyjna z siedzibą w Rzeszowie.

Stokrotka stanowi część detaliczną grupy kapitałowej Emperia. Emperia Holding jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2002 r. Grupa Handlowa Emperia prowadzi działalność detaliczną, deweloperską i informatyczną.

(ISBnews)

d2apwu7

Podziel się opinią

Share
d2apwu7
d2apwu7