Trwa ładowanie...
Newseria
sklep
02-12-2015 18:15

Stokrotka rośnie jak na drożdżach

Utrzymujące się spadki cen artykułów spożywczych i rosnąca konkurencja na rynku nie przeszkadzają w szybkim rozwoju sieci Stokrotka. W III kwartale spółka Emperia Holding otworzyła 35 nowych placówek, a w IV ma być podobnie. W przyszłym roku właściciel sieci nie zamierza zwalniać tempa. Holding w styczniu uruchomi centrum dystrybucyjne w Lublinie.

Stokrotka rośnie jak na drożdżachFot: Newseria Biznes
d1gear7
d1gear7

Utrzymujące się spadki cen artykułów spożywczych i rosnąca konkurencja na rynku nie przeszkadzają w szybkim rozwoju sieci Stokrotka. W III kwartale spółka Emperia Holding otworzyła 35 nowych placówek, a w IV ma być podobnie. W przyszłym roku właściciel sieci nie zamierza zwalniać tempa. Holding w styczniu uruchomi centrum dystrybucyjne w Lublinie.

– Stokrotka, która jest naszym głównym podmiotem w segmencie detalicznym, jest dzisiaj na etapie bardzo intensywnego rozwoju. Otwieramy rekordowe ilości sklepów i chcemy w przyszłym roku kontynuować takie działania – przekonuje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Cezary Baran, wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy w firmie Emperia Holding, właściciel marki Stokrotka. – Mamy nadzieję na zwiększanie udziałów w rynku. Taki jest nasz główny cel w przyszłym roku - dodaje.

W IV kwartale spółka uruchomi około 35 nowych placówek. Będzie to wynik porównywalny z tym, który udało się osiągnąć spółce między lipcem a wrześniem br. Było to 11 supermarketów, 14 marketów oraz 10 sklepów w systemie franczyzowym. Sieć liczy już 300 placówek.

– Spodziewamy się, że przyszły rok nie będzie gorszy pod względem liczby otwarć, a powinien być lepszy od rezultatów, które pokażemy w tym roku – informuje Cezary Baran. – Nie będę obiecywał klientom, że co kwartał będzie przybywać tyle Stokrotek, ale na pewno będziemy pozytywnie pod tym względem zaskakiwać.

d1gear7

Emperia Holding obecna jest na rynku w dwóch formatach placówek detalicznych: mniejszych, usytuowanych bliżej miejsca zamieszkania klientów Stokrotkach Market oraz supermarketach (większe, ale także codzienne zakupy zaspokajające podstawowe potrzeby).

– Bardzo dbamy o to, żeby nasi klienci traktowali nas jako miejsce codziennych zakupów. Efektem tego jest nasza aktywność. Staramy się proponować co chwilę nowe rozwiązania – twierdzi Cezary Baran

W kolejnych tygodniach spółka planuje uruchomienie nowego centrum logistycznego o powierzchni około 600 tys. mkw. w Lublinie. Magazyn ma obsługiwać przede wszystkim sklepy we wschodniej części Polski, gdzie przedsiębiorstwo ma najwięcej placówek. Głównym celem inwestycji jest znaczne obniżenie kosztów logistycznych i poprawa efektywności.

– Nasz dotychczasowy system został stworzony w określonych okolicznościach i z punktu widzenia sieci był daleki od optymalnego – tłumaczy Cezary Baran. – Obecnie doszliśmy do poziomów wydajności, które już niewiele mogą być poprawiane. Naturalnym krokiem było więc stworzenie dodatkowych hubów, z których moglibyśmy zaopatrywać dużą liczbę sklepów.

d1gear7

Jak zapowiadają przedstawiciele spółki, centra przeładunkowe, które obecnie pośredniczą w zaopatrywaniu Stokrotek na terenie całego kraju, mają być systematycznie zastępowane pełnowymiarowymi centrami logistycznymi.

– Po otwarciu centrum w Lublinie będziemy szukać kolejnego miejsca – zapowiada Cezary Baran. – Nasza filozofia jest bardzo prosta: otwieramy nowe centra logistyczne tam, gdzie mamy wystarczająco duże nasycenie placówek detalicznych i jednocześnie w żaden sposób nie powoduje to zwiększenia nakładów na logistykę. To narzędzia, które mają poprawiać pozycję konkurencyjną poprzez zmniejszanie kosztów i poprawę efektywności. Taką strategię chcemy kontynuować.

Jak twierdzi Cezary Baran, spółka walczyć będzie o utrzymanie pozycji lidera pod względem nowych inwestycji w segmencie detalicznym. Zamierza także dbać o satysfakcję inwestorów z rezultatów w pozostałych obszarach aktywności poprzez poszukiwanie nowych produktów, rynków i podnoszenie efektywności aktywów.

Po trzecim kwartale br. przychody spółki Emperia Holding wyniosły 1,5 mld zł i były o ponad 2,2 proc. wyższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku (1,47 mld zł). Przedsiębiorstwo zarobiło (po opodatkowaniu) prawie 37,26 mln zł, czyli ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej (17,47 mln zł).

d1gear7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gear7