Trwa ładowanie...

Stowarzyszenie Agenta Tomka straciło domy na Warmii i Mazurach

Stowarzyszenie Helper prowadzone przez byłego posła PiS straciło wszystkie placówki opiekuńcze, które prowadziło na terenie woj. warmińsko-mazurskiego. Jednym z powodów było wstrzymanie dotacji przez wojewodę.

Stowarzyszenie Agenta Tomka straciło domy na Warmii i MazurachŹródło: East News
d44y9vi
d44y9vi

Od 2010 roku Helper otrzymał kilkadziesiąt milionów złotych. Powodem wstrzymania dotacji były wątpliwości kontrolerów urzędu wojewódzkiego, co do 2 mln zł wydanych przez stowarzyszenie. Część placówek mogło zachować dofinansowania, jednak Kaczmarek nie chciał podpisać aneksu do obowiązującej umowy.

- Przedstawiliśmy w nim nowe warunki związane z nadzorem nad wydatkami, zatrudnieniem i wyposażeniem placówek. Helper go nie podpisał, co w praktyce oznaczało rezygnację z dalszej działalności. Widocznie nie pasowało to jego przedstawicielom - powiedział "Gazecie Wyborczej" Marcin Jastrzębski, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Opuszczając siedzibę przy ul. Kuronia w Olsztynie, członkowie stowarzyszenia mieli zabrać ze sobą specjalistyczny sprzęt, który został zakupiony za publiczne pieniądze. Jak informuje prezydent miasta Piotr Grzymowicz, złożono w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Zobacz także: Schetyna jest zmartwiony. „Kompletna ruina polityki zagranicznej PiS-u”

Tomasz Kaczmarek twierdzi jednak, że wyposażenie było własnością stowarzyszenia Helper.

- Należy zajrzeć do umowy, w której wprost jest zapisane, że wyposażenie zostało zakupione na rzecz stowarzyszenia. Nie miałem więc innego wyjścia, jak je zabezpieczyć - wyjaśnił.

Agent Tomek kwestionuje decyzję lokalnych władz i złożył doniesienie ws. przekroczenia uprawnień przez wojewodę warmińsko-mazurskiego oraz innych urzędników Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

d44y9vi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44y9vi