Trwa ładowanie...
d2ybqsf
d2ybqsf

Strabag i Heilit+Woerner mają umowę na odcinek S7 w Krakowie wartą 529 mln zł

Warszawa, 22.07.2014 (ISBnews) - Konsorcjum firm Strabag oraz Heilit + Woerner podpisało z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Austostrad (GDDKiA) umowę na realizację odcinka drogi ekspresowej S7 od węzła Rybitwy do węzła Igołomska w Krakowie, tzw. Trasy Nowohuckiej. Wartość umowy to 528,90 mln zł brutto.
Share
d2ybqsf

"W sierpniu 2014 r. nastąpi przekazanie placu budowy, a na przełomie sierpnia i września wykonawca planuje rozpoczęcie robót związanych z realizacją tzw. 'Trasy Nowohuckiej'." - głosi komunikat.

Termin realizacji wynosi 27 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca). Okres gwarancji to 10 lat, podano również.

"Budowa drogi ekspresowej S-7 we wschodniej części Krakowa, w dzielnicach: Podgórze i Nowa Huta ma przejąć ruch tranzytowy z drogi krajowej nr 79 i przeprowadzić go nową drogą klasy S do autostrady A4 Katowice ? Kraków ? Rzeszów. Powstanie 4,5 km trasy głównej, 1,55 km nowej dwujezdniowej drogi krajowej nr 79 oraz przeprawa przez Wisłę o długości 700 metrów i dwa dwupoziomowe węzły: Rybitwy i Igołomska." - czytamy dalej.

d2ybqsf

Inwestycja obejmuje ponadto m.in. przebudowę istniejącej linii tramwajowej w rejonie Węzła Igołomska.

W połowie maja GDDKiA poinformowała, że oferta konsorcjum Strabag oraz Heilit+Woerner została uznana za najkorzystniejszą. Łącznie w przetargu wpłynęło 9 ofert. Druga najtańsza należała do konsorcjum Mota-Engil Central Europe i Mota-Engil Engenharia e Construcao i była warta 558,21 mln zł brutto, a trzecia najtańsza - do Budimeksu (575,64 mln zł brutto).

(ISBnews)

d2ybqsf

Podziel się opinią

Share
d2ybqsf
d2ybqsf