Trwa ładowanie...
d2e6b69

Strabag ma umowę na blisko 50 mln zł netto na przebudową lotniska we Wrocławiu

Warszawa, 29.07.2015 (ISBnews) - Strabag podpisał umowę z Portem Lotniczym Wrocław na przebudowę lotniska. Koszt inwestycji to blisko 50 mln zł netto. Termin realizacji planowany jest na kwiecień 2016 r., podała spółka.

Share
d2e6b69

"Prace inwestycyjne na lotniskach prowadzą do lepszego wykorzystania istniejącej infrastruktury i zwiększenia bezpieczeństwa, a także przepustowości lotniska. Inwestycje lotniskowe wchodzą w zakres kompetencji spółki Strabag. Mając do dyspozycji know-how całego koncernu, technologie betonowe i asfaltowe, a także własny park maszyn kompleksowo podchodzimy do realizacji powierzanych nam inwestycji. Dbamy o terminowość i wysoki poziom jakości usług" - powiedział członek zarządu Strabag Sp. z o. o. Alfred Watzl, cytowany w komunikacie.

W ramach kontraktu Strabag najpierw wykona dokumentację projektową, a potem prace budowlane związane z przystosowaniem lotniska do wyższej kategorii ILS - systemu naprowadzania samolotów.

"Prace polegać będą na ułożeniu siatki, warstwy wiążącej i ścieralnej na istniejącą nawierzchnię bitumiczną oraz wymianie istniejących płyt nawierzchniowych z betonu cementowego na progach drogi startowej, wraz z dostosowaniem pochyleń poprzecznych i podłużnych nawierzchni do wymogów ICAO - Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego. Podczas remontu zainstalowane zostaną pomoce nawigacyjne przystosowujące lotnisko do wyższej kategorii oraz wykonane nowe oznakowanie poziome drogi startowej" - czytamy w komunikacie.

d2e6b69

Lotnisko we Wrocławiu posiada jedną drogę startową o łącznej długości 2503 m. Prace budowlane przeprowadzone będą nocą z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i zapewnieniem utrzymania ciągłości ruchu lotniczego, podkreśla firma.

Strabag przypomina także, że jest to już 6. lotnisko budowane przez firmę w ostatnim czasie. Do tej pory oferty spółki zostały wybrane jako najkorzystniejsze w przetargach na budowę i remont infrastruktury lotniskowej w Bydgoszczy, Łodzi i Poznaniu. Obecnie trwa także budowa trasy lotniskowej ciągnącej się od węzła Rzeszów - Zachód do S19 w Jasionce, a także drogi dojazdowej do lotniska w Szymanach.
Grupa Strabag działa w Polsce od 1987 roku. Przy zatrudnieniu ok. 5 tys. pracowników, roczne obroty grupy wynoszą blisko 800 mln euro.

(ISBnews)

d2e6b69

Podziel się opinią

Share
d2e6b69
d2e6b69