Trwa ładowanie...
d3qfzsg

Stracił ponad 300 tys. zł. Policja ostrzega

Na policję zgłosił się starszy mężczyzna, który stał się ofiarą cyberprzestępców. Stracił ponad 300 tys. zł, bo zaufał oszustom, którzy podszywali się pod doradców finansowych.
Share
Ofiara cyberataku. Stracił ponad 300 tys. zł
Ofiara cyberataku. Stracił ponad 300 tys. złŹródło: East News
d3qfzsg

"Uważajmy na oszustów! Mężczyzna instruowany przez 'doradców finansowych' przelał swoje pieniądze na 'specjalne konto'. Stracił ponad 300 tysięcy złotych" - ostrzega policja w komunikacie.

Czytaj też: Miał zapłacić 2 zł, a wyczyścili mu konto z 18 tys. zł

Pokrzywdzony to 80-letni mężczyzna. Zainteresowany pomnożeniem swoich oszczędności wpłacił pieniądze w obcej walucie na platformę inwestycyjną. Po miesiącu okazało się, że trafnie zainwestował swoje pieniądze i kwota, którą wpłacił, była o wiele razy większa. Wtedy, po uzyskaniu tej informacji, zaczęli do niego wydzwaniać rzekomi doradcy finansowi. Powtarzali mu, że nie ma sensu trzymać takiej kwoty na koncie. Po kilku telefonach 80-latek zdecydował się na przelanie pieniędzy na konto zaproponowane przez oszustów.

d3qfzsg

Ci namówili również poszkodowanego, aby zlikwidował lokaty, tłumacząc, że potrzebują dużych obrotów na danym koncie. W rezultacie mężczyzna wykonał wszystkie polecenia oszusta, który kontaktował się z nim telefonicznie, nie rozłączając się z nim nawet na chwilę. Przelał ponad 300 tys. zł swoich oszczędności, likwidując lokaty i konta oszczędnościowe, w 10 szybkich przelewach, bo rzekomo tylko w taki sposób pomnożone pieniądze wróciłyby do niego w ten sam dzień.

Czytaj także: Zebrała ok. 400 tys. zł "na leczenie". Kobieta zatrzymana

Niestety tak się nie stało, a mieszkaniec powiatu strzelińskiego dał się oszukać. "Pamiętajmy, aby nie podejmować pochopnych decyzji finansowych i korzystać z porad tylko zweryfikowanych doradców" - podkreśla policja.

Obejrzyj: Blokada pornografii. "Dryfujemy w absurdalnym kierunku"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qfzsg

Podziel się opinią

Share
d3qfzsg
d3qfzsg