Trwa ładowanie...

Strajk Polaków w Wielkiej Brytanii. Chcą pokazać, ile są warci dla gospodarki

Polacy na Wyspach Brytyjskich szykują się do jednodniowego strajku, który uzmysłowi Brytyjczykom, jak wyglądałoby ich życie bez imigrantów - pisze "Gazeta Wyborcza".

Share
Strajk Polaków w Wielkiej Brytanii. Chcą pokazać, ile są warci dla gospodarkiŹródło: WP.PL, fot: Pixabay.com/Domena publiczna
d24sc4j

Pomysł rzuciła czytelniczka polonijnego tygodnika "Polish Express", przypominając, że w latach 80. w USA też psioczyli na imigrantów, a pewnego dnia ci zastrajkowali i nie przyszli do pracy. "Rezultat? Stanęło wszystko: metro, komunikacja, coffee shops. I przestali psioczyć! Może teraz pora na nas?" - napisała na profilu pisma na Facebooku.
Plan podchwycili Polacy w różnych częściach Zjednoczonego Królestwa, którzy skrzykują się teraz w internecie - relacjonuje "GW".

"Pokażmy Brytyjczykom, jak bardzo mylą się w swoich oskarżeniach względem imigrantów i jak bardzo nie doceniają naszego wkładu w rozwój brytyjskiej gospodarki!" - piszą organizatorzy strajku na oficjalnym profilu społecznościowym wydarzenia. Do tej pory udział zadeklarowało około 700 osób. 20 sierpnia zamiast do pracy mają wybrać się pod budynek parlamentu.

O sprawie informowały już niektóre londyńskie media, które obawiają się prawdziwego paraliżu. "The Telegraph" zauważa, że strajk jest wynikiem wielu krzywdzących stereotypów, które funkcjonują na temat Polaków na Wyspach.

d24sc4j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24sc4j