Trwa ładowanie...
d2i4kzv

Strata netto Ganta w IV kw. może być zbliżona do straty z III kw. (opis)

06.11. Warszawa (PAP) - Grupa Gant Development ocenia, że w IV kwartale poziom straty na poziomie netto może być podobny do tej z III kwartału, ale sytuacja rynkowa jest na tyle...

Share
d2i4kzv

06.11. Warszawa (PAP) - Grupa Gant Development ocenia, że w IV kwartale poziom straty na poziomie netto może być podobny do tej z III kwartału, ale sytuacja rynkowa jest na tyle niepewna, że niewykluczone są większe odpisy - poinformowała na konferencji Luiza Berg, dyrektor finansowa Ganta. W III kwartale 2012 roku strata netto dewelopera wyniosła 13,1 mln zł.

Berg poinformowała, że do końca roku spółka nie spodziewa się wydania nowych pozwoleń na użytkowanie w swoich projektach. Stąd przekazane w ich ramach lokale zostaną rozpoznane w rachunku wyników w I połowie 2013 r.

Andrzej Szornak wiceprezes dewelopera poinformował, że Gant wstrzymuje się na razie z realizacją nowych projektów, w których ma już pozwolenia na budowę. Są to inwestycje: Solaris Park we Wrocławiu oraz Jana Kazimierza w Warszawie.

"Zobaczymy jaka będzie sytuacja w pierwszych kwartałach przyszłego roku i wtedy będziemy podejmowali dalsze decyzje" - dodał.

d2i4kzv

Wiceprezes poinformował, że spółka spodziewa się poprawy wyników w 2013 r.

"Wyniki w 2013 r. będą determinowały takie projekty, jak Malczewskiego w Gdańsku, Przylesie etap III w Opolu, Polanica etap I, Karpia etap IV w Poznaniu, Na Grobli oraz Odra Tower we Wrocławiu oraz Sokołowska etap I w Warszawie" - skomentował.

Dyrektor finansowa spółki dodała, że największe, ponad 20-proc. marże, będą notowane na projekcie Odra Tower.

Szornak poinformował, że spółka zamierza planowo spłacać zadłużenie z tytułu obligacji zapadających w przyszłym roku, które przekracza 100 mln zł.

d2i4kzv

"Gotówka, która spłynie do spółki z tytułu sprzedaży, po spłacie kredytów bankowych, da nam ok. 100-130 mln zł nadwyżki, którą chcemy przeznaczyć na spłatę obligacji zapadających w 2013 r." - powiedział.

Dodał, że Gant prowadzi optymalizację kosztów stałych, a jej efekty będą widoczne począwszy od I kwartału przyszłego roku. Koszty stałe mają się zmniejszyć o 25-30 proc.

Pytany o planowaną sprzedaż mieszkań w 2013 r., Szornak odpowiedział: "chcemy utrzymać tendencję, w której sprzedawana jest połowa lokali dostępnych w ofercie".

Pytany, czy oferta dewelopera będzie utrzymywała się na obecnym poziomie, ok. 1.200 mieszkań, odpowiedział twierdząco.

d2i4kzv

Walne Ganta podejmie 22 listopada decyzję o emisji nie więcej niż 2 mln akcji w drodze subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru. W jej wyniku kapitał zakładowy dewelopera ma zwiększyć się o nie więcej niż 2 mln zł.

"Rozmawiamy z kilkoma podmiotami zainteresowanymi potencjalną emisją, zarówno obecnymi akcjonariuszami jak i nowymi. Cena akcji Ganta jest obecnie niska, więc wydaje się, że jest to bardzo dobra oferta. Kapitał jest nam potrzebny. Po konsultacji z największymi akcjonariuszami podjęliśmy decyzję o zaproponowaniu uchwały o emisji" - powiedział Szornak.

Dodał, że nie jest to emisja związana z podpisaniem przez spółkę pod koniec października listu intencyjnego w sprawie przeprowadzenia wzajemnego badania due diligence ze spółką Geo, Mieszkanie i Dom Sp. z o.o. Celem badania jest potencjalne przystąpienie spółek do negocjacji w sprawie ich połączenia.

Po trzech kwartałach 2012 r. Gant zanotował 20,5 mln zł straty netto przypadającej akcjonariuszom jednostki dominującej i 15,7 mln zł straty na poziomie EBIT, przy 311,3 mln zł przychodów. (PAP)

jow/ gor/

d2i4kzv

Podziel się opinią

Share
d2i4kzv
d2i4kzv