Trwa ładowanie...
dfrv0p0
dfrv0p0

Streżyńska: Ustawę o wspieraniu rozwoju sieci telekom. rząd rozpatrzy we wtorek

Warszawa, 18.02.2016 (ISBnews) - Rząd zajmie się projektem nowelizacji ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych prawdopodobnie na najbliższym posiedzeniu, we wtorek, poinformowała minister cyfryzacji Anna Streżyńska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dfrv0p0

"Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych i we wtorek na rządzie ten projekt zostanie przedstawiony. Uchwalenie tej ustawy ułatwi m.in. budowę sieci telekomunikacyjnych, szczególnie tych tymczasowych, w związku z organizowanymi np. Światowymi Dniami Młodzieży, czy szczytem NATO" - powiedziała minister podczas konferencji KIG i BCC pt. "Perspektywy rozwoju Polski Cyfrowej na lata 2016-2020".

Jak wyjaśnia resort cyfryzacji, 15 maja 2014 r. Parlament Europejski i Rada przyjęły dyrektywę nr 2014/61/UE w sprawie środków mających na celu zmniejszenie kosztów realizacji szybkich sieci łączności elektronicznej. Pełną implementacją dyrektywy będzie właśnie projekt ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, oraz niektórych innych ustaw. Proponowane przepisy mają m.in. zmniejszyć obciążenia na etapie przygotowania inwestycji i przyspieszyć budowę sieci telekomunikacyjnych w Polsce.

Według opinii Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP), projekt zawiera cały komplet przepisów, w znaczny sposób usprawniających i ułatwiających przeprowadzanie inwestycji infrastrukturalnych w zakresie telekomunikacji, co jest szczególnie istotne m.in. z uwagi na realizację Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w perspektywie finansowej 2014-2020, a może też okazać się przydatne przy budowaniu sieci LTE z wykorzystaniem rozdysponowanych już częstotliwości z pasma 800 MHz. Zdaniem ZPP, należy zachęcić rząd do podejmowania dalszych działań zmierzających do maksymalnego możliwego ograniczania barier stojących na drodze do modernizacji państwa.

(ISBnews)

dfrv0p0

Podziel się opinią

Share
dfrv0p0
dfrv0p0