Trwa ładowanie...

Święta połączyły browary; oferują piwo pod choinkę

Belgia proponuje na święta swą specjalność, czyli piwo, ale nie byle jakie. 13 najstarszych rodzinnych browarów, mogących poszczycić się kilkusetletnim doświadczeniem, przygotowało wspólny kuferek zawierający 13 różnych i dotychczas rywalizujących ze sobą gatunków piwa. Idealny prezent pod choinkę. W sumie zgromadzone w kuferku piwa mają ponad 1500 lat tradycji, policzył dziennik "Le Soir".

Święta połączyły browary; oferują piwo pod choinkęŹródło: Jupiterimages
dwlw68e
dwlw68e

Wszystkie pochodzą od rodzinnych i niezależnych producentów zrzeszonych w stowarzyszeniu "Belgijskiej rodziny właścicieli browarów". Kuferek połączył na co dzień rywalizujące ze sobą o klientów browary zarówno z Flandrii (Bavik, Bosteels, Het anker, De Konnick...) jak i Walonii (Dupont, Dubuisson, Silly). Najstarszy wśród nich browar Roman istnieje od 500 lat.

Projekt demonstruje niezwykłe bogactwo belgijskiego browarnictwa. W kraju działa ponad 100 różnej wielkości browarów. Najstarsze piwa, wbrew obiegowej opinii, to wcale nie te wytwarzane w zakonach przez trapistów, ale właśnie w rodzinnych browarach, gdzie pasję do piwa przekazywano z pokolenia na pokolenie.

Piwny kuferek sprzedawany jest w supermarketach.

dwlw68e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwlw68e