Trwa ładowanie...
d2aha4h
d2aha4h
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Świętokrzyskie/ SSE "Starachowice" niebawem z nowymi terenami

Dziesięciohektarowa działka w Kielcach oraz pięciohektarowa w gm. Sędziszów (Świętokrzyskie) mają zostać włączone do Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice". Pozytywną opinię w tej sprawie wyraził już zarząd województwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2aha4h

"To jest kompetencja Rady Ministrów, jest to kwestia miesiąca może dwóch, kiedy ta sprawa powinna być rozpatrzona. Spodziewamy się finału jeszcze wiosną" - ocenił w rozmowie z PAP prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" SA Cezary Tkaczyk.

W przypadku Kielc mowa o działce położonej przy ul. Zagnańskiej, blisko drogi krajowej nr 74. "Mamy już inwestora, który jest zainteresowany i przedstawił już konkretną deklarację w sprawie zagospodarowania tego gruntu" - powiedział PAP Tkaczyk.

Druga działka położona jest w sołectwie Sosnowiec w gm. Sędziszów (pow. jędrzejowski). Gmina ta posiada już ponad 17 ha terenów w SSE "Starachowice". Jak powiedział Tkaczyk "są one zagospodarowane w stu procentach. Z uwagi na zainteresowanie tą lokalizacją widzimy tam sens włączenia kolejnych terenów" - wyjaśnił.

d2aha4h

Z pozytywnej opinii zarządu województwa ws. rozszerzenia strefy cieszy się burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek. "Widzimy duże zainteresowanie inwestorów naszymi terenami. To szansa rozwoju każdej gminy, to nowe miejsca pracy, podatki. To wszystko napędza krwiobieg finansowy" - powiedział.

Dodał, że działki w podsędziszowskim Sosnowcu są dobrze przygotowane. "Musimy doprowadzić do nich jedynie kanalizację. Wszystkie pozostałe media, w tym światłowody, są już tam poprowadzone" - powiedział.

Według Tkaczyka w województwie świętokrzyskim, a szczególnie w samych Kielcach, nadal potrzeba wielu dobrze zlokalizowanych i przygotowanych terenów inwestycyjnych. W rozmowie z PAP nie wykluczył kolejnych rozszerzeń strefy na terenie regionu.

Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice SA obejmuje 15 podstref w województwach: świętokrzyskim (m.in. Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Kielce, Końskie, Połaniec), lubelskim (Puławy), opolskim (Tułowice), mazowieckim (Iłża, Szydłowiec) i łódzkim (Mniszków). Ich łączna powierzchnia przekracza 664 ha. Od początku działania strefy inwestorom wydano 159 zezwoleń na działalność na jej terenie.

Według stanu na koniec 2014 r. w starachowickiej strefie aktywnych było 76 zezwoleń. Łącznie 52 przedsiębiorców zatrudnia tam 6,3 tys. pracowników. Zagospodarowanych jest ponad 66 proc. terenów SSE Starachowice SA.

d2aha4h

Podziel się opinią

Share
d2aha4h
d2aha4h