Trwa ładowanie...
dqxp8d8

Sygnity w 2013 r. chce mieć zysk na poziomie netto i operacyjnym

07.12. Warszawa (PAP) - Sygnity zakłada, że wyniki w latach 2013-15 objętych nową strategią spółki będą rosły stopniowo i nie przewiduje skokowego wzrostu w ostatnim roku objętym...

dqxp8d8
dqxp8d8

07.12. Warszawa (PAP) - Sygnity zakłada, że wyniki w latach 2013-15 objętych nową strategią spółki będą rosły stopniowo i nie przewiduje skokowego wzrostu w ostatnim roku objętym projekcją. Spółka chce bieżący rok obrotowy zakończyć z zyskiem na poziomie netto i operacyjnym - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele spółki.

"Wzrosty wyników będą stopniowe. Nie przewidujemy skokowych wzrostów w ostatnim roku objętym strategią" - powiedział na konferencji prezes Sygnity Janusz R. Guy.

"Już w 2013 roku EBIT i zysk netto będą dodatnie" - dodał.

Zgodnie z przyjętą strategią średnia rentowność netto Sygnity w latach 2013-2015 ma wynieść 4,8 proc., średnia marża EBIT 6,2 proc., średnia marża brutto na sprzedaży 21,1 proc., a przychody mają ukształtować się w tym okresie na średnim poziomie 550 mln zł.

dqxp8d8

W 2013 roku Sygnity w szczególności chce się koncentrować na poprawie marżowości. Spółka chce uzyskać wzrost przychodów ze sprzedaży w związku z koncentracją działań na trzech obszarach rynku: public, bankowy oraz utilities i wzrost marży brutto w związku z zakończeniem nierentownych projektów oraz wprowadzeniem zmian w kontrolingu spółki, zarządzaniu ryzykiem i centralnym zarządzaniu projektami.

Przedstawiciele Sygnity ocenili na konferencji, że projekty, na których spółka realizowała ujemną marżę, odpowiadały za około 5 proc. przychodów.

Strategia spółki zakłada zmniejszenie jej zadłużenia w latach 2013-2015, w tym wyzerowanie salda obligacji, z jednoczesnym zwiększeniem środków pieniężnych. Spółka stawia sobie za cel osiągnięcie salda końcowego środków pieniężnych na rok 2015 w wysokości 59 mln zł.

W marcu zapadają obligacje Sygnity za 63 mln zł.

dqxp8d8

"Jesteśmy w stanie obsłużyć spłatę zadłużenia w marcu. Jesteśmy przygotowani na różne scenariusze, jednym z nich jest rolowanie" - powiedział Cezary Ostrowski, prokurent Sygnity.

"Generalnie naszym celem jest zmniejszanie zadłużenia. Maksymalna kwota rolowania może wynieść 40 mln zł, ale zawiera ona potrzeby na ewentualny kapitał obrotowy w przypadku wygrania przetargu na e-Podatki" - dodał.

Strategia przewiduje m.in. reorganizację kanałów sprzedaży dla rozwiązań SMB oraz zmianę obecnego modelu współpracy z Huawei.

dqxp8d8

"Jeśli chodzi o linię produktów Quatra to ograniczamy istotnie nakłady na marketing, rezygnujemy z sieci dystrybutorów i sami będziemy sprzedawać to oprogramowanie. Oprogramowanie dla najmniejszych firm będziemy sprzedawać głównie drogą internetową, a wdrożenia dla średnich będziemy realizować jedynie wówczas, jeśli to będzie dla nas opłacalne" - powiedział wiceprezes Sygnity Arkadiusz Lew-Kiedrowski.

Dodał, że zatrudnienie przy tym projekcie zmniejszyło się w ostatnim czasie o kilkanaście osób.

Prezes Guy poinformował, że obecnie prowadzone są prace nad przygotowaniem nowego programu motywacyjnego dla kadry menedżerskiej, które powinny się zakończyć w I kwartale 2013 roku.(PAP)

gsu/ osz/

dqxp8d8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqxp8d8