Trwa ładowanie...

Syreny alarmowe w Warszawie. Ćwiczenia Renegade/Sarex-19. Co oznacza sygnał?

We wtorek na terenie Warszawy oraz całego województwa mazowieckiego zostaną uruchomione syreny alarmowe. Sygnały będą rozbrzmiewały przez trzy minuty w ramach ogólnokrajowych ćwiczeń wojskowych Renegade/Sarex-19.

Syreny alarmowe w Warszawie. Ćwiczenia Renegade/Sarex-19. Co oznacza sygnał?Źródło: iStock.com
d19odng
d19odng

Syreny alarmowe w Warszawie. Co oznacza sygnał?

Syreny alarmowe oraz nadanie treningowego ogłoszenia alarmu dotyczącego zagrożenia z powietrza nastąpi w godz. 8.00-18.00. Wówczas w Warszawie będzie słyszalny modulowany sygnał akustyczny trwający trzy minuty.

Odwołanie alarmu nastąpi poprzez nadanie treningowego sygnału ciągłego, również przez trzy minuty. Próba syren ma na celu sprawdzenie systemu ostrzegania i alarmowania ludności.

Syreny alarmowe, które usłyszymy, to system wczesnego ostrzegania ludności. Używa się go m.in. do komunikowania o klęskach żywiołowych lub usterkach technicznych, które mogą zagrażać ludności cywilnej na masową skalę.

Obejrzyj: Tauron jakiego nie znacie. Energetyczny gigant z nowym pomysłem na miasta przyszłości

Syreny alarmowe w Warszawie w ramach ćwiczeń Renegade/Sarex-19

Zadanie ostrzegania i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, a w gminie wójt - informuje PAP.

Syreny alarmowe zabrzmią w ramach ćwiczeń Renegade/Sarex-19. Organizowane są one przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19odng
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19odng