Trwa ładowanie...
d4h1ihl
29-01-2016 15:45

Szczecin/Nowy dźwig zwiększy możliwości przeładunkowe w porcie

Nowy dźwig, zakupiony przez jedną z portowych spółek, zdolny unieść 100 ton, pozwoli szczecińskiemu portowi zwiększyć możliwości przeładunkowe. Mobilny żuraw jest przeznaczony do obsługi kontenerów i ciężkich ładunków.

Share
d4h1ihl

Żuraw Gottwald ma 40 m wysokości. Oprócz kontenerów będzie przeznaczony do obsługi ciężkich ładunków: konstrukcji, wyrobów stalowych i bloków granitowych. Żuraw przypłynął do portu z końcem listopada ubr. Potem był zmontowany. Z początkiem lutego, po szkoleniu załogi, ma rozpocząć pracę.

Dźwig w tandemie z drugim, który ma firma, daje możliwość uniesienia 150 ton ładunku.

DBH Port zainwestował ostatnio m.in. w nowe place składowe. Dzięki inwestycjom DB może przeładować rocznie 120 tys. TEU (TEU - pojemność standardowego 20-stopowego kontenera - PAP). DP Port obsługuje niemal wszystkich największych armatorów oceanicznych. Obecnie do DB Port Szczecin zawija pięć statków kontenerowych tygodniowo. Spółka jest jednym z większych operatorów w porcie szczecińskim. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA jest spółką akcyjną z większościowym udziałem skarbu państwa. Zarządza dwoma portami - w Szczecinie i Świnoujściu. W porcie w Świnoujściu znajduje się przede wszystkim terminal dla suchych ładunków masowych oraz terminal promowy. Port w Szczecinie obsługuje zarówno ładunki drobnicowe - w tym kontenery, wyroby hutnicze i ładunki wielkogabarytowe, jak również ładunki masowe - suche i płynne. Oba porty oferują także usługi przeładunkowo-składowe towarów rolno-spożywczych.

d4h1ihl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h1ihl
d4h1ihl