Trwa ładowanie...
d43ffrm
03-11-2015 14:15

Szczecin/ W budżecie obywatelskim m.in. rozbudowa roweru miejskiego

Rozbudowa Szczecińskiego Roweru Miejskiego i uatrakcyjnienie Alei Kwiatowej - to niektóre z projektów szczecińskiego budżetu obywatelskiego, które znajdą się w budżecie miasta na 2016 r. Ich realizacja ma ruszyć w przyszłym roku.

Share
d43ffrm

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy w głosowaniu wybrali do realizacji cztery projekty w czterech dzielnicach - powiedział dziennikarzom we wtorek prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Jak dodał, w tym roku nie było tzw. projektu ogólnomiejskiego.

Mieszkańcy zdecydowali, że w północnej części miasta powstanie Park Warszewo - Podbórz - poinformował Krzystek. Z kolei w zachodniej rozbudowany zostanie system istniejącego roweru miejskiego; powstać ma tutaj czternaście stacji, w których będzie można wypożyczać rowery.

Na Prawobrzeżu przebudowane zostanie niebezpieczne skrzyżowanie ulic Przelotowej, Łubinowej, Nałkowskiej i Handlowej - dodał prezydent. Natomiast w Śródmieściu zrealizowany zostanie projekt ożywienia Alei Kwiatowej, która dawniej cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta i turystów. W to miejsce powrócić mają pawilony z kwiatami.

"Cieszę się, że kolejna edycja szczecińskiego budżetu obywatelskiego zyskała sporą popularność wśród mieszkańców Szczecina. Pokazuje to, nie tylko, że sam projekt Budżetu Obywatelskiego przyjmuje się w naszym mieście, ale również to, że jego mieszkańcy interesują się sprawami swojego najbliższego otoczenia" - podkreślił Krzystek.

d43ffrm

Realizacja projektów rozpocznie się w 2016 r., ale nie da się wykluczyć, że "coś" przejdzie na 2017 r. - dodał. W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zagłosowało prawie 35 tys. szczecinian - poinformował.

To już trzecia edycja budżetu obywatelskiego w mieście. W tym roku mieszkańcy miasta zdecydowali, na co wydać w jego ramach sześć mln zł. Każdy z projektów musiał być warty mniej, niż 1,5 mln zł. Mieszkańcy wybierali spośród łącznie 169 projektów.

W ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy najwięcej głosów oddali na rozbudowę i modernizację schroniska dla zwierząt, a także stworzenie 20 nowych ścieżek rowerowych. W głosowaniu wzięło wtedy udział około 50 tys., a pula budżetu wyniosła 5 mln zł.

Rok wcześniej w 2013 r. w ramach budżetu obywatelskiego szczecinianie wybrali do realizacji Szcze­ciń­ski Rower Miej­ski oraz rewitalizację ­Stawu Brodowskie­go i jego oko­li­cy.

d43ffrm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43ffrm
d43ffrm