Trwa ładowanie...
d38yy97
d38yy97

Szczurek: nie jesteśmy rozrzutni, jeśli chodzi o pieniądze podatnika (krótka6)

Rząd nie jest rozrzutny, jeśli chodzi o pieniądze polskiego podatnika - zapewnił w środę w Sejmie minister finansów Mateusz Szczurek podczas pierwszego czytania projektu budżetu na 2015 r..
Share
d38yy97

Szczurek powiedział, że budżet na 2015 r. to ostatni budżet w tej kadencji parlamentarnej, a taki budżet często jest nazywany wyborczym, co zazwyczaj znaczy: rozrzutny.

"Tym bardziej chcę zapewnić wysoką izbę, że w 2015 r. wydatki publiczne w stosunku do PKB będą po raz kolejny z rzędu najniższe w historii" - podkreślił. "Nie jesteśmy rozrzutni, jeśli chodzi o pieniądze polskiego podatnika" - dodał.

"Jesteśmy krajem oszczędnym; rządy, samorządy w Polsce są oszczędne" - mówił minister finansów. Podkreślił, że rząd będzie kontynuował politykę ograniczania zbędnych i nieefektywnych wydatków publicznych, by zwiększać wydatki inwestycyjne i prorozwojowe.

Dodał, że zapowiedzi, które się znalazły w expose premier Ewy Kopacz, są nie tylko inwestycją w przyszłość Polski, ale jest to także inwestycja, która znajdzie swoje finansowanie w rygorach reguły wydatkowej i w rozsądku budżetowym, także w 2016 r.

d38yy97

Podziel się opinią

Share
d38yy97
d38yy97