Trwa ładowanie...
d4116rr

Szef PFR: projekty ws. przekształcenia OFE w kwietniu mogą trafić na ścieżkę legislacyjną (krótka)

Gotowy jest komplet projektów ustaw dot. zmian w systemie OFE oraz pracowniczych planów kapitałowych; mam nadzieję, że w kwietniu wejdą one na ścieżkę legislacyjną - powiedział w środę Paweł Borys, prezes PFR.

Share
d4116rr

"W tej chwili gotowy jest komplet ustaw wdrażających te zmiany, dotyczące zarówno pracowniczych planów kapitałowych, jak i zmian w systemie OFE. Te projekty ustaw, w ramach wspólnej pracy ministerstwa finansów, rozwoju i ministerstwa rodziny, są konsultowane z udziałem ZUS-u, KNF" - poinformował Borys dziennikarzy.

"Mam nadzieję, że rzeczywiście w kwietniu one już wejdą na ścieżkę legislacyjną" - wskazał.

W lipcu 2016 roku wicepremier Mateusz Morawiecki zaprezentował Program Budowy Kapitału, który jest jednym z filarów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zakłada on przekształcenie OFE w fundusze inwestycyjne - 75 proc. aktywów ma trafić na Indywidualne Konta Emerytalne Polaków. Natomiast pozostałe 25 proc. aktywów zostanie przekazane do Funduszu Rezerwy Demograficznej, zarządzanie którym ma przejąć PFR. Drugi element planowanej reformy to upowszechnienie pracowniczych planów kapitałowych w celu oszczędzania na emeryturę.

d4116rr

Podziel się opinią

Share
d4116rr
d4116rr