Trwa ładowanie...
włochy
19-04-2011 12:30

Szef słynnej firmy zmarł na serce jadąc na rowerze

W RPA zmarł w wieku 48 lat Pietro Ferrero, dziedzic włoskiej rodziny, której firma jest światowym potentatem na rynku produkcji słynnych słodkich wyrobów. Wnuk założyciela firmy, jej dyrektor generalny zmarł na serce w czasie treningu na rowerze. Przypomina się, że na serce, w wieku 50 lat zmarł w 1949 roku założyciel firmy rodzinnej z miasta Alba, Pietro Ferrero.

Szef słynnej firmy zmarł na serce jadąc na rowerzeŹródło: AFP
df9v96x
df9v96x

Pietro Ferrero był w Kapsztadzie z ojcem na rozmowach w sprawie budowy nowej fabryki firmy. Rower zabierał ze sobą wszędzie, w każdą podróż. Także podczas tego służbowego wyjazdu nie zrezygnował z codziennego treningu. Spadł z roweru, prawdopodobnie w rezultacie zawału.

W ostatnich latach razem ze swym bratem Giovannim Pietro Ferrero kierował przemysłowym kolosem, zatrudniającym prawie 22 tysiące osób na czterech kontynentach.

Tuż przed wyjściem z domu na swoją ostatnią jak się okazało rowerową przejażdżkę zadzwonił jeszcze do byłego włoskiego kolarza Ivana Gottiego, niegdyś zwycięzcy Giro d'Italia, którego przyjął do pracy jako reprezentanta firmy.

- Był przedsiębiorcą o nadzwyczajnym talencie, obdarzonym strategiczną wizją i głęboką wrażliwością na interesy kraju - oświadczył na wiadomość o śmierci Ferrero juniora minister spraw zagranicznych Włoch Franco Frattini.

df9v96x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df9v96x