Trwa ładowanie...
d3p7cea

Szef Sztabu Generalnego WP z oficjalną wizytą w Szwajcarii (komunikat)

...

d3p7cea
d3p7cea

03.07. Warszawa (PAP) - Rzecznik prasowy Sztabu Generalnego Wojska Polskiego informuje:

W dniach 2-3 lipca br., na zaproszenie szefa Sił Zbrojnych Szwajcarii gen. broni Andre Blattmanna z oficjalną wizytą w Szwajcarii przebywa szef Sztabu Generalnego WP gen. Franciszek Gągor.

Generał Franciszek Gągor został powitany w Bernie zgodnie z ceremoniałem wojskowym przez kompanię honorową Szwajcarskich Sił Zbrojnych. Następnie wizytował Centrum Szkolenia Wojsk Pancernych i Artylerii w m. Hun. Zapoznał się z bazą szkoleniową wyposażoną w system symulatorów czołgów Leopard 2 i innych środków pola walki umożliwiający szkolenie taktyczne i operacyjne do poziomu brygady włącznie.

Podczas rozmów sztabowych z gen. Blattmannem poruszono kwestie związane m.in. z operacją KFOR w Kosowie, w której służą zarówno żołnierze szwajcarscy jak i polscy. Wymieniono doświadczenia nt. procesu szkolenia rezerw, zaangażowania wojska do usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz funkcjonowania wojskowej służby zdrowia. Strona szwajcarska zapoznała szefa SG WP z transformacją Szwajcarskich Sił Zbrojnych i specyficzną rolą Szwajcarii w systemie bezpieczeństwa europejskiego. Omówiono też doświadczenia jakie wynieśli szwajcarscy wojskowi z zaangażowania wojska w zabezpieczenie mistrzostw piłki nożnej Euro 2008. W trakcie rozmów wskazano na perspektywy współpracy dwustronnej między siłami zbrojnymi obu państw.

W drugim dniu wizyty Szef SG WP odwiedził m.in. Centrum Szkolenia Sił Lądowych w m. Walenstadt, gdzie mieści się ośrodek walki w terenie zurbanizowanym.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kno/

d3p7cea
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p7cea