Trwa ładowanie...
dths1ca

Sześć centrów handlowych będzie mieć nowego właściciela. Rozstrzygnie UOKiK

Next Real Estate Polish Retail – spółka będąca właścicielem sześciu centrów handlowych – ma trafić w ręce CPI Property Group. Wniosek o zgodę na przejęcie trafił już do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CPI planuje przejąć polskie placówki
CPI planuje przejąć polskie placówki (East News, Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER)
dths1ca

Jeżeli UOKiK wyrazi zgodę na transakcje, to CPI stanie się nowym właścicielem centrum handlowych zlokalizowanych w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Szczecinie, Toruniu i Łodzi.

CPI to spółka kontrolowana przez Radovana Vitka. Firma zarządza grupą przedsiębiorstw zajmujących się działalnością w zakresie długoterminowych inwestycji nieruchomościowych – głównie w Czechach, Berlinie oraz regionie Europy Centralno-Wschodniej. Jej siedziba znajduje się w Luksemburgu.

W 2017 rou CPI zakupiła jedenaście centrów handlowych w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech. To za sprawą nabycia portfeli nieruchomości od dwóch funduszy zarządzanych przez CBRE Global Investors.

dths1ca

Zobacz także: Inflacja i drożyzna. Ekspert: Ceny zaczną spadać jesienią

Next z kolei jest spółką zarejestrowaną również w Luksemburgu. Jest właścicielem sześciu galerii handlowych w Polsce. To właśnie je planuje przejąć CPI.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dths1ca

Podziel się opinią

Share
dths1ca
dths1ca