Trwa ładowanie...
d1rp61o
d1rp61o
ubezpieczenie

Szkoła rodzenia w pakiecie zdrowotnym

Allianz wprowadził właśnie nowe pakiety ubezpieczeń zdrowotnych - Allianz Opieka Zdrowotna, w ramach których firmy mogą zapewnić swoim pracownikom bezpłatną opiekę medyczną.
Share
d1rp61o

Allianz wprowadził właśnie nowe pakiety ubezpieczeń zdrowotnych - Allianz Opieka Zdrowotna, w ramach których firmy mogą zapewnić swoim pracownikom bezpłatną opiekę medyczną.

Jak wynika z badań przeprowadzanych wśród pracowników, dodatkowe pozapłacowe przywileje takie jak programy opieki medycznej są jednym z najczęściej wymienianych czynników motywacyjnych, często wpływających na decyzję o podjęciu pracy u określonego pracodawcy.

Ubezpieczenie zdrowotne w Allianz to nielimitowany dostęp do usług medycznych w sieci prywatnych placówek medycznych na terenie całego kraju. Kompleksowy program opieki zdrowotnej stwarza możliwość elastycznego dopasowania się do potrzeb systemu motywacyjnego firmy. Pracodawca może wybierać spośród pięciu wariantów ubezpieczenia: Mini, Komfort, Optimum, Maximum oraz Prestige VIP. Dodatkowo program zdrowotny może być wzbogacony umowami dotyczącymi chirurgii jednego dnia, rehabilitacji i stomatologii.

d1rp61o

Dzięki tak elastycznej konstrukcji pracodawca może otrzymać kilkadziesiąt różniących się zakresem ubezpieczenia propozycji, w zależności od swoich potrzeb i możliwości finansowych. Nowością jest wprowadzenie do wariantu Prestige VIP szkoły rodzenia, konsultacji profesorskich oraz profilaktycznych przeglądów stanu zdrowia.

Unikalnym na rynku rozwiązaniem są świadczenia assistance dołączane do każdego z pięciu wariantów ubezpieczenia. Świadczenia opiekuńcze zapewniane są przez specjalizującą się w tej dziedzinie firmę Mondial Assistance (należącą do Allianz SE). Obejmują one takie usługi jak pomoc medyczna za granicą, opieka pielęgniarki po hospitalizacji, pomoc domowa po zakończeniu hospitalizacji, a nawet opiekę nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi w razie ich zachorowania czy organizację prywatnych lekcji dla dziecka osoby ubezpieczonej w czasie choroby.

Pakiety wykupione przez firmę mogą zawierać również świadczenia z zakresu medycyny pracy, co znacznie ułatwia organizację wymaganych przepisami badań wstępnych i okresowych pracowników.

Wszystkie świadczenia zdrowotne dostępne w ramach ubezpieczenia Allianz Opieka Zdrowotna są nielimitowane i wykonywane bezgotówkowo. Aby skorzystać z pomocy lekarza, wystarczy zgłosić się do współpracującej z Allianz placówki medycznej, przedstawiając imienną kartę identyfikacyjną. Takich placówek jest ponad 400 na terenie całego kraju. Dzięki temu z pomocy lekarskiej można skorzystać nie tylko w miejscu zamieszkania, ale także np. podczas wakacyjnego wyjazdu. W sytuacji, gdy stan zdrowia ubezpieczonego nie pozwala na dotarcie do placówki medycznej, osoby posiadające ubezpieczenia w wariancie Maximum i Prestige VIP mogą skorzystać z wyjazdowej pomocy lekarskiej w wybranych miastach na terenie Polski.

d1rp61o

Do ubezpieczenia mogą przystąpić osoby w wieku od 18 do 64 lat bez konieczności wykonywania badań lekarskich. Minimalna wielkość grupy, która może być objęta umową, to 5 osób. Ubezpieczenie nie obejmuje okresu karencji, dzięki czemu ubezpieczone osoby mogą w pełni korzystać ze świadczeń od pierwszego dnia ochrony.

Istnieje też możliwość wykupienia ubezpieczenia pakietów rodzinnych, dzięki którym z opieki zdrowotnej mogą korzystać członkowie rodziny pracownika. W przypadku dzieci w wieku do 25 lat wysokość składki nie zależy od ich liczby.

Sprawdź ofertę Allianz w Pasażu Finansowym WPAllianz w Pasażu Finansowym WP

d1rp61o

Podziel się opinią

Share
d1rp61o
d1rp61o