Trwa ładowanie...
d2wj15s
ue

Szkolenie z przygotowania wniosku o dotacje unijne

Jak mam przygotować wniosek, skoro nigdy tego nie robiłem? Takie pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców, którzy starają się o dotacje z UE. Pomocne będzie szkolenie Akademii PARP „Pozyskiwanie funduszy UE na projekty w MŚP”.

Share
d2wj15s

Proces złożenia wniosku nie będzie dla nas trudny, o ile dobrze się przygotujemy. Właśnie z myślą o osobach, które złożenie pierwszej aplikacji mają jeszcze przed sobą, Akademia PARP stworzyła szkolenie pokazujące jak przygotować się do napisania wniosku.

Warto wiedzieć, że w ramach różnych programów operacyjnych obowiązuje inna procedura składania wniosku. Ze szkolenia dowiemy się, czym charakteryzują się dokumenty składane do: Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Przystępując do procesu aplikacyjnego należy pamiętać o głównych zasadach. I tak, wnioski do POKL, niezależnie od działania, składamy za pomocą Generatora Wniosków, który znajduje się na stronie EFS-u. W POIG, każde działanie ma swoje własne dokumenty i wytyczne w zakresie opracowywania projektów i wniosków. Z kolei dofinansowanie w ramach RPO przyznaje się na poziome województw, a każda instytucja organizująca konkurs określa własne wytyczne dotyczące formularzy i wypełniania wniosku – wyjaśnia Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP.

d2wj15s

Perspektywa studiowania wielostronicowych dokumentacji nie napawa optymizmem. Ale co zrobić, skoro chcemy starać się o dotacje unijne? Jest łatwiejszy sposób. Szkolenie „Pozyskiwanie funduszy UE na projekty w MŚP” w przystępny sposób wyjaśni, jak opracować projekt, a także jak przygotować dokumenty aplikacyjne od strony technicznej.

- Pamiętajmy jednak, że nie ominie nas dokładne sprawdzenie specyfikacji konkursu, w którym chcemy startować. Nie róbmy niczego w pośpiechu. Liczy się dobry pomysł, skrupulatność i terminowość. Warto wykonać ten wysiłek już teraz, bo pula środków, które pozostały do rozdania, kurczy się – mówi Aneta Grzyb-Hejduk.

Pod adresem www.akademiaparp.gov.pl znajdują się 23 szkolenia internetowe w pięciu zakresach tematycznych: finansowo-prawnym, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menadżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu. Wszyscy przedsiębiorcy i pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę. Wiedza zdobyta w szkoleniach e-learningowych potwierdzana jest certyfikatem.

Więcej informacji:
msp@akademiaparp.gov.pl
Infolinia 0-801 444 MSP (czyli 0-801 444 677)

d2wj15s

Podziel się opinią

Share
d2wj15s
d2wj15s