Trwa ładowanie...
d3h8dzi

Szukał parku wodnego Suntago, nawigacja wywiodła go w pole.

Czasem lepiej zaufać znakom drogowym zamiast samochodowej nawigacji. Przekonał się o tym nasz czytelnik, który podróżował do parku wodnego Suntago i wylądował w szczerym polu. - Google nie nadąża jeszcze za otwarciem aquaparku we Wręczy - wzdycha pan Tomasz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Google nie nadąża jeszcze za otwarciem aquaparku we Wręczy.
Google nie nadąża jeszcze za otwarciem aquaparku we Wręczy. (facebook.com/go.Suntago, Fot: Suntago)
d3h8dzi

Sobotnie przedpołudnie, za oknami szaro-buro. Dla pana Tomasza sposobem na wyrwanie się z tego marazmu miała być podróż do nowo otwartego parku wodnego Suntago we Wręczy k. Mszczonowa. Niewiele brakowało, a mężczyzna zamiast na tropikalną wyspę trafiłby... no właśnie do końca nie wiadomo, gdzie.

Pan Tomasza zaufał nawigacji. To był błąd. Archiwum własne
Pan Tomasza zaufał nawigacji. To był błąd. (Archiwum własne, Fot: WP)

"Wpisałem w nawigację "Suntago", wybrałem pierwszą opcję i bezmyślnie jechałem. Zacząłem się zastanawiać, co jest, kiedy nawigacja skierowała mnie na jakąś leśną ścieżkę" - czytamy w wiadomości przesłanej na platformę #dziejesie.

d3h8dzi

Pan Tomasz mijał drzewa i puste pola. Nic nie wskazywało na to, że zaraz wyrośnie przed gigantyczny basen z palmami. Ostatecznie, wg nawigacji, dojechał do celu. Okazało się, że dalej tkwi w szczerym polu.

Obejrzyj: Kolej w Polsce. Szybki dojazd do CPK z każdego miejsca w kraju?

Mężczyzna natrafiał po drodze innych kierowców. Większość z rejestracjami spoza Mazowsza. To także były osoby, które chciały dotrzeć do parku Suntago. Wszyscy - jak się okazało - zaufali nawigacji. I to był błąd. Park wodny znajdował się 5 km od miejsca, w którym wylądowali kierowcy.

Nawigacja mówi: jesteś u celu. A do Suntago jeszcze kawał drogi. Archiwum własne
Nawigacja mówi: jesteś u celu. A do Suntago jeszcze kawał drogi. (Archiwum własne, Fot: WP)

- Jednego z napotkanych kierowców zapytałem, czy "dał się zrobić" tak, jak ja. Przytaknął. Nawigacja poprowadziła dobrze dopiero wtedy, gdy wpisałem konkretny adres. Google nie nadąża jeszcze za otwarciem aquaparku we Wręczy - puentuje pan Tomasz.

d3h8dzi

Czytaj: Ile Mszczonów zyska na Park of Poland? Dziś wiadomo tylko jedno: część odda biedniejszym

Wieś Wręcza, w której powstała atrakcja, leży 50 km od Warszawy i 100 km od Łodzi. Dziś najłatwiej do niej dojechać własnym autem.

- Dlatego wszystkim kierowcom, którzy jadą do Suntago, rekomenduję kierować się na drogę nr 50, tam są już drogowskazy - tłumaczy nasz czytelnik.

Dowiedz się: Żar tropików we Wręczy koło Mszczonowa

d3h8dzi

Internauci mają jednak wątpliwości, czy aby na pewno wina leży po stronie Google. Niektórzy twierdzą, że lokalizacja Suntago była dostępna w przeglądarce, ale wszystko zniknęło... razem z nieprzychylnymi komentarzami na temat miejsca.
Wysłaliśmy pytania do obu firm z prośbą o komentarz.

Park wodny stanowią 32 zjeżdżalnie, baseny, sauny i do tego 700 palm sprowadzonych z Florydy, Malezji i Kostaryki. W przyszłości cały kompleks Park of Poland ma zająć blisko 400 hektarów. Inwestor planuje wybudować hotele, restauracje i centra konferencyjne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3h8dzi

Podziel się opinią

Share
d3h8dzi
d3h8dzi