Trwa ładowanie...

Szukał parku wodnego Suntago, nawigacja wywiodła go w pole.

Czasem lepiej zaufać znakom drogowym zamiast samochodowej nawigacji. Przekonał się o tym nasz czytelnik, który podróżował do parku wodnego Suntago i wylądował w szczerym polu. - Google nie nadąża jeszcze za otwarciem aquaparku we Wręczy - wzdycha pan Tomasz.

Szukał parku wodnego Suntago, nawigacja wywiodła go w pole.Źródło: facebook.com/go.Suntago, fot: Suntago
d2jv3c7
d2jv3c7

Sobotnie przedpołudnie, za oknami szaro-buro. Dla pana Tomasza sposobem na wyrwanie się z tego marazmu miała być podróż do nowo otwartego parku wodnego Suntago we Wręczy k. Mszczonowa. Niewiele brakowało, a mężczyzna zamiast na tropikalną wyspę trafiłby... no właśnie do końca nie wiadomo, gdzie.

Pan Tomasza zaufał nawigacji. To był błąd. Archiwum własne
Pan Tomasza zaufał nawigacji. To był błąd. Źródło: Archiwum własne, fot: WP

"Wpisałem w nawigację "Suntago", wybrałem pierwszą opcję i bezmyślnie jechałem. Zacząłem się zastanawiać, co jest, kiedy nawigacja skierowała mnie na jakąś leśną ścieżkę" - czytamy w wiadomości przesłanej na platformę #dziejesie.

d2jv3c7

Pan Tomasz mijał drzewa i puste pola. Nic nie wskazywało na to, że zaraz wyrośnie przed gigantyczny basen z palmami. Ostatecznie, wg nawigacji, dojechał do celu. Okazało się, że dalej tkwi w szczerym polu.

Obejrzyj: Kolej w Polsce. Szybki dojazd do CPK z każdego miejsca w kraju?

Mężczyzna natrafiał po drodze innych kierowców. Większość z rejestracjami spoza Mazowsza. To także były osoby, które chciały dotrzeć do parku Suntago. Wszyscy - jak się okazało - zaufali nawigacji. I to był błąd. Park wodny znajdował się 5 km od miejsca, w którym wylądowali kierowcy.

Nawigacja mówi: jesteś u celu. A do Suntago jeszcze kawał drogi. Archiwum własne
Nawigacja mówi: jesteś u celu. A do Suntago jeszcze kawał drogi. Źródło: Archiwum własne, fot: WP

- Jednego z napotkanych kierowców zapytałem, czy "dał się zrobić" tak, jak ja. Przytaknął. Nawigacja poprowadziła dobrze dopiero wtedy, gdy wpisałem konkretny adres. Google nie nadąża jeszcze za otwarciem aquaparku we Wręczy - puentuje pan Tomasz.

d2jv3c7

Wieś Wręcza, w której powstała atrakcja, leży 50 km od Warszawy i 100 km od Łodzi. Dziś najłatwiej do niej dojechać własnym autem.

- Dlatego wszystkim kierowcom, którzy jadą do Suntago, rekomenduję kierować się na drogę nr 50, tam są już drogowskazy - tłumaczy nasz czytelnik.

Internauci mają jednak wątpliwości, czy aby na pewno wina leży po stronie Google. Niektórzy twierdzą, że lokalizacja Suntago była dostępna w przeglądarce, ale wszystko zniknęło... razem z nieprzychylnymi komentarzami na temat miejsca.
Wysłaliśmy pytania do obu firm z prośbą o komentarz.

Park wodny stanowią 32 zjeżdżalnie, baseny, sauny i do tego 700 palm sprowadzonych z Florydy, Malezji i Kostaryki. W przyszłości cały kompleks Park of Poland ma zająć blisko 400 hektarów. Inwestor planuje wybudować hotele, restauracje i centra konferencyjne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2jv3c7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jv3c7