Trwa ładowanie...
robotnicy

Szwajcarzy potępili płace polskich robotników

Szwajcarski związek zawodowy Unia w wydanym w poniedziałek komunikacie potępił płacenie polskim robotnikom pracującym na budowie szpitala w Genewie zaniżonej stawki - 8 euro za godzinę, zamiast obowiązującej najniższej minimalnej - 20,55 euro.

Share
Szwajcarzy potępili płace polskich robotników
Źródło: © auremar - Fotolia.com
d1f1ww4

"Ten przypadek dotyczy polskiej firmy Blato SP, pracującej jako podwykonawca niemieckiego przedsiębiorstwa Lindner, które zerwało kontrakt ze szpitalem w Genewie" - powiedział agencji France Presse sekretarz generalny związku zawodowego Unia, Alessandro Pelizzari.

Szwajcarski związek zawodowy Unia w wydanym komunikacie potępił płacenie polskim robotnikom, pracującym na budowie szpitala w Genewie, zaniżonej stawki - 8 euro za godzinę, zamiast obowiązującej najniższej minimalnej - 20,55 euro.

Polscy robotnicy przebywają legalnie w Szwajcarii od października 2013 roku. Według Pelizzariego dziewięciu Polaków jest obecnie w Genewie, a czterech z nich rozpoczęło w poniedziałek strajk, aby odzyskać należne pieniądze, szacowane na 60 tys. franków szwajcarskich (50 tys. euro).

"Szef Blato groził im" - twierdzi związkowiec z Unii. Dodał, że robotnicy wnieśli skargę zarówno w sprawie karnej jak i cywilnej.

Jak pisze AFP, związek zawodowy Unia, który twierdzi, że polska firma odmawia robotnikom zapłaty, zażądał od genewskich władz, aby zastąpiła pracodawcę i wypłaciła należne pieniądze.

d1f1ww4

Podziel się opinią

Share
d1f1ww4
d1f1ww4