Trwa ładowanie...
d2ky8x6
budżet
09-10-2013 11:10

Szydło: projekt budżetu to fikcja oparta na nieistniejących ustawach

Projektowany na 2014 r. budżet państwa jest fikcją, bo jest oparty na nieistniejących jeszcze rozwiązaniach ustawowych - oświadczyła w czasie debaty budżetowej w Sejmie posłanka PiS Beata Szydło. Złożyła wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.

Share
d2ky8x6

Rząd uwzględnia w projekcie budżetu skutki zmian w OFE, podczas gdy nie wiadomo jeszcze, jaki będzie ostateczny kształt tej ustawy - podkreślała w środę w Sejmie Szydło. Według niej nawet w klubie parlamentarnym PO nie ma zgody co do tego, jak ustawa zmieniająca system OFE miałaby ostatecznie wyglądać.

Proponowany przez rząd budżet posłanka PiS określiła jako "doraźny plan ratowania własnej skóry, rozmontowanie systemu emerytalnego i skok na kasę". - To przerzucanie na kolejne pokolenia Polaków problemów finansowych - mówiła.

- Jak to się dzieje, że mimo planowanego zawłaszczenia pieniędzy z emerytur, roztrwonienia rezerwy demograficznej, podniesienia podatków, nie jesteście w stanie sprowadzić długu publicznego nawet do poziomu z dnia, w którym minister Rostowski rozpoczął urzędowanie? - pytała Szydło.

Posłanka PiS wskazywała, że założenie tempa wzrostu PKB w projekcie zawiera prognozę poprawy sytuacji gospodarczej, również w Europie, tymczasem - jak argumentowała Szydło - ostatnie sygnały z Europy wskazują, że ta poprawa jest wolniejsza od zakładanej.

d2ky8x6

- Czy należy wnioskować, że sytuacja w Europie po raz kolejny będzie źródłem tłumaczenia, że miało być lepiej, a wyszło inaczej - pytała Szydło.

Wskazywała też, że rząd przewiduje w projekcie wzrost konsumpcji indywidualnej, co - zdaniem Szydło - stoi w sprzeczności z innym fragmentem uzasadnienia projektu, gdzie rząd oczekuje poprawy na rynku pracy i sytuacji gospodarstw domowych dopiero w 2015 r.

d2ky8x6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ky8x6
d2ky8x6