Trwa ładowanie...
d4hesa9

Szyszko: Polska będzie dążyła do globalnego porozumienia klimatycznego (krótka)

Polska będzie dążyła w kierunku nowego globalnego porozumienia klimatycznego krajów ONZ w Paryżu - poinformował w środę minister środowiska Jan Szyszko. Dodał, że stanowisko negocjacyjne Polski podkreśla sukces naszego kraju w redukcji emisji.

Share
d4hesa9

Szyszko poinformował w środę podczas posiedzenia sejmowej komisji środowiska, że stanowisko Polski na szczyt klimatyczny ONZ COP 21 w Paryżu jest opracowane. "Stanowisko negocjacyjne jest generalnie w tym kierunku, że Polska to kraj ogromnego sukcesu, Polska to kraj, który uważa, że polityka klimatyczna jest ważna, że trzeba dokonać porozumienia na szczeblu światowym jak najszybciej, z uwzględnieniem interesów państw rozwijających się i rozwiniętych, gdyż sprawa jest niezwykle istotna. Polska jest wzorem pod tym względem" - zaznaczył.

"Będziemy szli w kierunku nowego porozumienia, sprawiedliwego dla wszystkich państw świata, zgodnie z procedurami ONZ-owskimi, a głównym naszym celem jest zrównoważony rozwój, a nie promocja tylko i wyłącznie małego segmentu (UE - PAP), gdyż to jest niezrozumiałe dla społeczności światowej" - podkreślił minister środowiska.

d4hesa9

Podziel się opinią

Share
d4hesa9
d4hesa9