Trwa ładowanie...

Ta świąteczna fucha się nieźle opłaca

Grudzień kojarzy się nam przede wszystkim z przypadającymi 6 dnia tego miesiąca mikołajkami, świętami Bożego Narodzenia oraz Sylwestrem. Z perspektywy rynku pracy miesiąc ten wraz z poprzedzającym go listopadem to okres, w którym pojawia się większa niż zwykle liczba ofert pracy tymczasowej.

Share
Ta świąteczna fucha się nieźle opłaca
d3i7esn

W grudniu w ramach promocji wiele sklepów i centrów handlowych decyduje się na zatrudnienie osoby, która wcieli się w rolę mikołaja i będzie rozdawać ulotki, zapraszać do sklepu oraz rozmawiać z dziećmi. Jak wynika z analiz ogłoszeń, zwykle sklepowym mikołajom oferowana jest stawka od 20 zł do nawet 50 zł za godzinę. Oznacza to, że pracując 40 godzin tygodniowo mogą oni zarobić od 800 do nawet 2 000 zł brutto. Zdecydowanie niższe wynagrodzenie oferowane jest elfom i śnieżynkom. Płaca osób zatrudnionych na tych stanowiskach zwykle waha się od 8 zł do 17 zł brutto za godzinę. Pracując 40 godzin tygodniowo zarabiają więc od 320 zł do 680 zł brutto.

Czy mikołaj może sobie "dorobić"?

Oczywiście, że tak! Mikołaje z talentem wokalnym, którzy zdecydują się na odśpiewanie z rodziną kilku kolęd, za wizytę pobierają opłatę wynoszącą od 170 do 250 zł. Jeśli grają na jakimś instrumencie i zaprezentują swoje zdolności muzyczne odwiedzanym dzieciom „inkasują” dodatkowe 30-60 zł. Wśród oferowanych usług znajduje się również telefon do dziecka oraz napisanie do niego listu. Za 10-minutową rozmowę na koszt mikołaja rodzice muszą zapłacić 50 zł, za list natomiast od 30 zł do 40 zł. Wśród najdroższych dodatkowych atrakcji znajduje się wizyta mikołaja w towarzystwie reniferów. Ceny zaczynają się od 1 000 zł. Mikołaje rozwożący prezenty przy pomocy tradycyjnych sani zarabiają dodatkowe 300 zł za wizytę. Stawki tych, poruszających się w towarzystwie elfa lub śnieżynek są natomiast o 50-100 proc. wyższe od cen regularnych. W tabeli 2. zaprezentowano dodatkowe atrakcje oferowane przez mikołajów wraz z opłatami za nie.

d3i7esn

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 )

d3i7esn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i7esn
d3i7esn