Trwa ładowanie...
d1yu8jl

Taksówka "leci" nad wodą. Nad Sekwaną testują innowacyjny pojazd

W Paryżu nad Sekwaną prowadzone są testy tzw. latającej taksówki. Pojazd - reklamowany przez twórców jako proekologiczny - porusza się nieco ponad wodą. Próby potrwają do 20 września.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Latająca" taksówka to kolejny projekt startupu, który tworzy poruszające się nad wodą łodzie.
"Latająca" taksówka to kolejny projekt startupu, który tworzy poruszające się nad wodą łodzie. (seabubbles.fr, Fot: seabubbles.fr)
d1yu8jl

Pojazd jest wyposażony w specjalne płozy i skrzydła. - Dzięki temu podczas jazdy maszyna zaczyna się unosić. Zmniejszamy opór wody nawet o 40 procent. To pozwala na oszczędniejsze wykorzystanie baterii - mówi jeden z twórców "latającej" taksówki Alain Thebault, cytowany na portalu tokfm.pl.

Twórcy innowacyjnego pojazdu zachwalają, że jest przyjazny środowisku. Mówią o nim: "zero emission, zero wave, zero noise", czyli "zero emisji, zero fal, zero hałasu".

d1yu8jl

"Latającą" taksówkę wymyślił zespół inżynierów i sportowców, tworzących startup SeaBubbles. Nie jest to ich pierwszy projekt "latającej" łodzi, ale pierwszy, który może mieć zastosowanie w transporcie publicznym.

Uruchomienie komercyjnych "latających" taksówek jest bardzo realne. Twórcy testowanego pojazdu już wystąpili do władz Paryża o pozwolenie na otwarcie pierwszy komercyjnej linii.

Zobacz: Nowe sposoby na kierowców. Fotoradary nie tylko na prędkość

Reuters podaje, że "latająca" taksówka pomieści czterech pasażerów oraz kierowcę. Ma także "zielony" certyfikat. Poprzedniej wersje "latających" łodzi były dość niestabilne, dlatego ich użycie w transporcie publicznym mogło być ograniczone. Na potrzeby taksówki powstało specjalne oprogramowanie, które ma zapewnić płynną podróż.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1yu8jl

Podziel się opinią

Share

d1yu8jl

d1yu8jl