Trwa ładowanie...

Tamagotchi wraca na rynek. Zabawka z lat 90. znów dostępna

Tamagotchi, jajko z pikselowym zwierzątkiem w 20 rocznicę powstania wraca na rynek.

Tamagotchi wraca na rynek. Zabawka z lat 90. znów dostępnaFot: Bandai/Youtube/Prtscr
d25rjbc

Tamagotchi - jajko z pikselowym zwierzątkiem - w 20. rocznicę powstania wraca na rynek. Nowe, oryginalne modele wyprodukowane przez japońską firmę Bandai tylko nieznacznie różnią się od tych, które pamiętamy z lat 90.

Firma zachowała monochromatyczny ekran choć wykorzystał już technikę ciekłokrystalicznych wyświetlaczy - podaje RMF FM. Sześć oryginalnych jajek zostało nieznacznie zmniejszonych o 20 proc. Poprzednik Pokemonów zachował również w niezmienionym kształcie pikselowe zwierzątka, którymi gracz miał się stałe opiekować całą dobę.

Bandai zdecydowała się w ten sposób uczcić 20. rocznicę wypuszczenia na rynek zabawek, które podbiły szkolne korytarze w latach 90. Zabawki Tamagotchi wyprodukowane zostały pod koniec 1996 roku, ale na sklepowe półki trafiły na początku 1997 roku.

Rocznicowe zabawki dostępne są na razie tylko w Japonii. Tam kosztują około 18 dol. Być może trafią również na rynki światowe, w tym i europejski. Szanse są, zwłaszcza że firma ma swoje przedstawicielstwa na nasz kontynent.

d25rjbc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25rjbc