Trwa ładowanie...
tamagotchi

Tamagotchi wraca na rynek. Zabawka z lat 90. znów dostępna

Tamagotchi, jajko z pikselowym zwierzątkiem w 20 rocznicę powstania wraca na rynek.

Share
Tamagotchi wraca na rynek. Zabawka z lat 90. znów dostępna
Fot: Bandai/Youtube/Prtscr
d2om2hy

Tamagotchi - jajko z pikselowym zwierzątkiem - w 20. rocznicę powstania wraca na rynek. Nowe, oryginalne modele wyprodukowane przez japońską firmę Bandai tylko nieznacznie różnią się od tych, które pamiętamy z lat 90.

Firma zachowała monochromatyczny ekran choć wykorzystał już technikę ciekłokrystalicznych wyświetlaczy - podaje RMF FM. Sześć oryginalnych jajek zostało nieznacznie zmniejszonych o 20 proc. Poprzednik Pokemonów zachował również w niezmienionym kształcie pikselowe zwierzątka, którymi gracz miał się stałe opiekować całą dobę.

Bandai zdecydowała się w ten sposób uczcić 20. rocznicę wypuszczenia na rynek zabawek, które podbiły szkolne korytarze w latach 90. Zabawki Tamagotchi wyprodukowane zostały pod koniec 1996 roku, ale na sklepowe półki trafiły na początku 1997 roku.

Rocznicowe zabawki dostępne są na razie tylko w Japonii. Tam kosztują około 18 dol. Być może trafią również na rynki światowe, w tym i europejski. Szanse są, zwłaszcza że firma ma swoje przedstawicielstwa na nasz kontynent.

d2om2hy

Podziel się opinią

Share
d2om2hy
d2om2hy