Trwa ładowanie...
dc68ppx

Tarcza antykryzysowa 3.0. a zasiłek opiekuńczy. Co z terminami?

Świadczenie wypłacane rodzicom dzieci w wieku do 8. roku życia w ramach tarczy 3.0 zostało ponownie wydłużone. Podpowiadamy, do kiedy będzie wypłacany zasiłek opiekuńczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tarcza antykryzysowa 3.0. a zasiłek opiekuńczy. Co z terminami?
Tarcza antykryzysowa 3.0. a zasiłek opiekuńczy. Co z terminami? (Getty Images)
dc68ppx

Tarcza antykryzysowa 3.0. a zasiłek opiekuńczy. Co z terminami?

Zasiłek opiekuńczy w ramach tarczy antykryzysowej 3.0. został właśnie wydłużony do 14 czerwca. Obowiązujący do tej pory termin dawał prawo do zasiłku opiekuńczego do 24 maja.

Oglądaj też: Odmrażanie gospodarki. Restauracje będą mogły otworzyć ogródki

Wątpliwości rodziców związane z przyznawaniem zasiłku mają związek z częściowym otwarciem szkół i umożliwieniem zajęć dydaktyczno-opiekuńczych dla uczniów klas 1-3. Z tego powodu pojawiło się pytanie, jak długo zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany.

dc68ppx

Tarcza 3.0. Komu przysługuje zasiłek opiekuńczy?

Zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom dzieci do lat 8, które nie mogą uczęszczać do żłobka, przedszkola lub szkoły, ani nie może nad nimi sprawować opieki inny członek rodziny lub niania. Przypomnijmy, że sam zasiłek opiekuńczy stanowi wsparcie dla rodziców, którzy rezygnują z pracy na rzecz sprawowania opieki dziećmi, które z powodu epidemii koronawirusa nie uczęszczają do szkół czy przedszkoli.

Czytaj: Obowiązkowa dezynfekcja. Firmy mają poważny dylemat

Co ciekawe, wydłużone zostało również prawo do pobierania zasiłku rolników ubezpieczonych w KRUS (Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego). Ministerstwo rolnictwa poinformowało przy okazji, że maksymalny koszt wypłaty tego zasiłku wyniesie blisko 118 mln złotych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dc68ppx

Podziel się opinią

Share
dc68ppx
dc68ppx