Trwa ładowanie...
dw8cacd

Tarnawa z BOŚ: Najważniejszy w tym tyg. będzie Fed, ale na podwyżkę za wcześnie

Warszawa, 19.09.2016 (ISBnews) - Najistotniejszym wydarzeniem rynkowym w bieżącym tygodniu będzie posiedzenie FOMC oraz konferencja prasowa prezes Fed Janet Yellen po posiedzeniu. Nie należy jednak jeszcze oczekiwać zmiany parametrów polityki pieniężnej, uważa główny ekonomista BOŚ Banku Łukasz Tarnawa.

Share
dw8cacd

"Choć scenariusz ograniczonego wpływu Brexitu na perspektywy rozwoju gospodarki globalnej oraz rynków finansowych w najbliższych kwartałach faktycznie materializuje się, a dane makroekonomiczne wskazują raczej na okresowy charakter pogorszenia danych makroekonomicznych z USA w I poł. roku uważamy, że wciąż jest zbyt wcześnie na decyzję o kolejnej podwyżce stóp procentowych w USA. Uważamy, że utrzymanie generalnie dość 'jastrzębiej' retoryki części członków FOMC ma na celu 'przypomnienie' o trwającym procesie zaostrzania polityków (członkowie FOMC nie chcą jednoznacznego przesunięcia oczekiwań rynkowych co do dalszych podwyżek stóp procentowych)" - wskazał Tarnawa.

Według BOŚ Banku, wciąż stosunkowo krótki okres czasu weryfikacji tezy dot. stabilnej sytuacji gospodarczej, notowana w ostatnich miesiącach podwyższona zmienność sytuacji rynkowej, wciąż niepewne perspektywy dot. perspektywy wzrostu inflacji w USA przeważą za wstrzymaniem się z dalszymi podwyżkami stóp procentowych.

"Ostatnie tygodnie przyniosły sporą zmienność na rynkach finansowych w kontekście perspektyw polityki monetarnej Fed, w tym wyniku wrześniowego posiedzenia FOMC. Możliwe, że po wrześniowym posiedzeniu FOMC uda się określić bardziej spójny obraz sytuacji rynkowej i siłę oddziaływania głównych grup czynników kształtujących sytuację rynkową globalnie (polityka banków centralnych vs. sytuacja największych gospodarek światowych vs. sytuacja polityczna w Europie i USA) w kontekście dalszego rozwoju sytuacji rynkowej" - zauważył także ekonomista.

(ISBnews)

dw8cacd

Podziel się opinią

Share
dw8cacd
dw8cacd