Trwa ładowanie...
d31vuzu

Tarnów/ Rozbudowa parku biegowego - najpopularniejsza w budżecie obywatelskim

Rozbudowa Parku Biegowego - Marcinka zdobyła najwięcej głosów w czwartej edycji budżetu obywatelskiego w Tarnowie. W sumie wybrano 24 zadania. W tym roku budżet opiewał na 4 mln zł, podzielone na część ogólnomiejską i przypisaną dla konkretnych osiedli.

Share
d31vuzu

Na drugi etap budowy parku biegowego, który znajdował się w części ogólnomiejskiej oddano ponad 1,7 tys. głosów. Z tej części do realizacji wybrano cztery zadania, w tym modernizację Parku Sanguszków, modernizację obiektów sportowych znajdujących się na terenach boiska sportowego przy ul. Wojska Polskiego oraz stworzenie międzyosiedlowych centrów aktywności senioralnej.

Wśród projektów osiedlowych mieszkańcy najczęściej wskazywali pomysł powstania boiska wielofunkcyjnego i siłowni na wolnym powietrzu w Parku Sanguszków. Na projekt ten zagłosowało 978 tarnowian. W sumie mieszkańcy wybrali 20 inwestycji osiedlowych.

"Czwarta edycja budżetu obywatelskiego to kolejny sukces aktywności obywatelskiej" - ocenił w czwartek prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Jak zaznaczył, w tym roku oddano ponad 15 tysięcy głosów.

d31vuzu

W tym roku mieszkańcy miasta mogli głosować dwukrotnie: na jeden projekt ogólnomiejski i jeden osiedlowy. Na liście do głosowania znalazło się łącznie 39 pomysłów, w tym 12 ogólnomiejskich i 27 osiedlowych. "Nie ma żadnej wątpliwości, że projekty dopuszczone do głosowania to projekty potrzebne" - ocenił Ciepiela.

Głosować można było na dwa sposoby: za pośrednictwem tradycyjnych kart lub poprzez portal internetowy. Karty tradycyjne podzielono na dwa rodzaje: do głosowania na projekty osiedlowe i odrębnie do głosowania na projekty ogólnomiejskie. Wypełnione karty należało składać w punktach do tego wyznaczonych w terminie do 18 września.

Następnie magistrat przystąpił do weryfikacji głosów pod kątem regulaminu. Jak podkreślają urzędnicy, w tym roku oddano najmniej nieważnych głosów ze wszystkich dotychczasowych edycji budżetu.

W tym roku budżet obywatelski w Tarnowie dysponował kwotą 4 mln zł, o 500 tys. zł więcej niż rok wcześniej.

d31vuzu

Po raz pierwszy środki te zostały podzielone na przeznaczone na projekty ogólnomiejskie i przypisane dla konkretnych osiedli. Na pierwszą kategorię zarezerwowano 1,6 mln zł a na drugą - 2,4 mln zł z limitami dla poszczególnych osiedli, które wynoszą od 78 tys. zł do 271 tys. zł. Środki przypisane do osiedli były podzielone w proporcjonalny sposób. Na każde osiedle przypadało 50 tys. zł plus dodatkowe pieniądze proporcjonalne do liczby mieszkańców.

W zeszłym roku w ramach trzeciej edycji budżetu partycypacyjnego mieszkańcy Tarnowa wybrali do realizacji 15 projektów o wartości 3,5 mln zł.

d31vuzu

Podziel się opinią

Share
d31vuzu
d31vuzu