Trwa ładowanie...
dwz0x3a

Tarnów zaoferuje akcjonariuszom Puław 35,08 mln akcji serii D (opis)

11.01. Warszawa (PAP) - Zarząd Tarnowa ustalił, że ostateczna liczba akcji serii D oferowanych przez spółkę w ofercie skierowanej do akcjonariuszy ZA Puławy wyniesie 35.080.040 -...

Share
dwz0x3a

11.01. Warszawa (PAP) - Zarząd Tarnowa ustalił, że ostateczna liczba akcji serii D oferowanych przez spółkę w ofercie skierowanej do akcjonariuszy ZA Puławy wyniesie 35.080.040 - podał Tarnów w komunikacie.

"Zarząd spółki ustalił ostateczną liczbę akcji oferowanych w liczbie odpowiadającej liczbie akcji oferowanych, na które złożone zostały zapisy. Ostateczna liczba akcji oferowanych wynosi 35.080.040. Oznacza to, że zarząd nie skorzystał z uprawnienia do redukcji złożonych zapisów" - napisano w komunikacie.

Tarnów mógł zaoferować do 42.867.293 akcji serii D w związku z ofertą publiczną skierowaną do akcjonariuszy Zakładów Azotowych Puławy.

Czwartek, 10 stycznia, był ostatnim dniem zapisów na akcje serii D Azotów Tarnów. Cena emisyjna wynosiła 44 zł.

dwz0x3a

Wyemitowane papiery mają posłużyć na sfinansowanie drugiego etapu przejęcia Zakładów Azotowych Puławy. Azoty Tarnów spodziewają się do 18 stycznia 2013 roku zgody Komisji Europejskiej na koncentrację.

Ministerstwo Skarbu informowało, że zamierza objąć nową emisję Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach skierowaną do akcjonariuszy ZA Puławy i wymieni 50,67 proc. akcji Puław na nowe akcje Tarnowa.

Z kolei w wymianie akcji ZA Puławy na papiery Tarnowa nie uczestniczy Zbigniew Jakubas. Jego zdaniem kurs był nieatrakcyjny dla akcjonariuszy puławskiej firmy. Według ostatnich oficjalnych informacji Zbigniew Jakubas wraz z podmiotami powiązanymi ma 5,16 proc. udziałów w kapitale i głosów na WZ Puław. Zapowiadał jednak wcześniej, że będzie dokupował akcje spółki.

Tarnów w połowie lipca wezwał do sprzedaży 6.116.800 akcji Puław, stanowiących 32 proc. walorów, po 110 zł za akcję. W wezwaniu złożono zapisy na 10,3 proc. akcji. Ok. 10 proc. akcji sprzedała w wezwaniu Kompania Węglowa, natomiast zbycie przez Skarb Państwa pozostałych akcji Puław miało nastąpić w drodze wymiany akcji.

W lipcu walne Azotów Tarnów upoważniło zarząd do emisji akcji o łącznej wartości nominalnej do 240.432.915 zł. Parytet wymiany wynosi 2,5 akcji Tarnowa za jedną akcję Puław. (PAP)

pel/ asa/

dwz0x3a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwz0x3a