Trwa ładowanie...
d15c9vz

Tauron i KGHM czasowo zawieszają projekt budowy bloku w Blachowni

30.12. Warszawa (PAP) - Tauron Polska Energia, Tauron Wytwarzanie i KGHM podpisały porozumienie, na mocy którego postanowiono o czasowym zawieszeniu realizacji projektu budowy...

Share
d15c9vz

30.12. Warszawa (PAP) - Tauron Polska Energia, Tauron Wytwarzanie i KGHM podpisały porozumienie, na mocy którego postanowiono o czasowym zawieszeniu realizacji projektu budowy bloku gazowo-parowego w Elektrowni Blachownia - podały spółki w komunikatach.

"Przyczyną zawieszenia jest bieżąca sytuacja na rynku energii elektrycznej i gazu skutkująca wzrostem ryzyka inwestycyjnego i powstałą w związku z tym potrzebą weryfikacji i optymalizacji projektu" - napisano.

"Wyrażając wolę kontynowania projektu wspólnej budowy bloku gazowo-parowego przez spółkę +Elektrownia Blachownia Nowa+ strony zobowiązały się do zapewnienia dalszego funkcjonowania spółki +Elektrownia Blachownia Nowa+, zabezpieczenia dotychczasowych rezultatów projektu, w szczególności zapewnienia aktualności posiadanej dokumentacji, oraz dodatkowo zobowiązały się do ciągłego monitorowania rynku energii i otoczenia regulacyjnego, pod kątem możliwie szybkiego wznowienia realizacji projektu" - dodano.

Decyzja o wznowieniu realizacji projektu zapadnie w drodze odrębnego porozumienia, które powinno zostać podpisane do końca 2016 r.

d15c9vz

Spółkę Elektrownia Blachownia Nowa, która ma zrealizować budowę oraz prowadzić eksploatację bloku gazowo - parowego o mocy rzędu 850 MW na terenie Elektrowni Blachownia, KGHM i Tauron zawiązały we wrześniu ubiegłego roku. Zgodnie z ówczesnymi szacunkami, nakłady na inwestycję miałyby sięgnąć ok. 3,5 mld zł. Według wcześniejszych założeń blok miał zostać przekazany do eksploatacji w 2017 r.

Jednak już kilka miesięcy temu przedstawiciele Tauronu sugerowali, że projekt w Elektrowni Blachownia może zostać przesunięty o kilka lat.(PAP)

pel/ osz/

d15c9vz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15c9vz