Trwa ładowanie...
d1zewr5

Tauron zmniejszył produkcję energii elektrycznej o ok. 20% w ubr.

Warszawa, 12.03.2015 (ISBnews) - W wyniku przyjęcia strategii handlowej dostosowującej produkcję do sytuacji rynkowej, Tauron Polska Energia zmniejszył wolumen wytwarzanej energii elektrycznej o ok. 20% do 15,37 TWh w 2014 r. Wolumen dystrybucji energii utrzymał się na poziomie z 2013 r., podała spółka.

Share
d1zewr5

"Odzwierciedleniem sytuacji rynkowej, jak również przyjętej strategii handlowej dostosowującej produkcję do sytuacji rynkowej, jest zmniejszenie w 2014 r. wolumenów wytworzonej energii elektrycznej przez elektrownie grupy Tauron o około 20%" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie pokreślono wzrost produkcji w segmencie OZE o 22,6% do 1,79 TWh w 2014 r., co wynika z uruchomienia nowych farm wiatrowych i bloków na biomasę.

W 2014 r. dystrybucja energii elektrycznej wyniosła 47,90 TWh, a liczba klientów segmentu dystrybucja wyniosła 5,378.

d1zewr5

"Wolumen dystrybucji energii elektrycznej w 2014 r. utrzymał się na poziomie z 2013 r. (ok. 48 TWh), a liczba klientów przyłączonych do sieci dystrybucyjnej grupy w ciągu roku wzrosła o ok. 44 tysiące" - podano także.

W ubiegłym roku spółka wyprodukowała 5,40 mln ton węgla handlowego w porównaniu do 5,45 mln ton rok wcześniej. Niższy poziom produkcji z pierwszych trzech kwartałów 2014 r. został skompensowany wzrostem produkcji w IV kwartale o około 18% (w tym okresie wyprodukowano 1,41 mln ton).

"Poprawa sytuacji w segmencie wydobycie była przede wszystkim pochodną aktywnych działań handlowych i marketingowych. Negatywny wpływ na ten segment miała niższa krajowa produkcja energii elektrycznej, wzrost produkcji energii ze źródeł odnawialnych, import węgla oraz ciepła zima" - napisano w materiale.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

(ISBnews)

d1zewr5

Podziel się opinią

Share
d1zewr5
d1zewr5