Trwa ładowanie...
d3wdz7e

Tchórzewski: PGG miała dodatni wynik w październiku i listopadzie

Warszawa, 14.12.2016 (ISBnews) - Polska Grupa Górnicza (PGG) odnotowała niewielki pozytywny wynik w październiku i listopadzie, poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski. Spółka oczekuje dalszej poprawy.

Share
d3wdz7e

"Program restrukturyzacji zakładał, że pierwszy wynik wynik dodatni będzie wypracowany w I kwartale przyszłego roku. Efekt restrukturyzacji i sposobu jej wprowadzenia jest taki, że Polska Grupa Górnicza uzyskała już niewielki, ale dodatni wynik i w październiku, i w listopadzie, i wszystko wskazuje na to, że ta sytuacja będzie się poprawiała" - powiedział Tchórzewski podczas konferencji prasowej.

W październiku wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski poinformował, że PGG odnotowała 364 mln zł straty netto przy ponad 1 700 mln zł przychodów w okresie I-III kw. 2016 r.

Polska Grupa Górnicza to spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. Jej udziałowcami są uczestnicy koncentracji, Węglokoks oraz Towarzystwo Finansowe Silesia. PGG nie jest kontrolowana przez żadnego z akcjonariuszy.

(ISBnews)

d3wdz7e

Podziel się opinią

Share
d3wdz7e
d3wdz7e