Trwa ładowanie...
dxs3s9q

TDJ Estate sprzedało dotychczas 80% mieszkań w I etapie osiedla w Katowicach

Warszawa, 13.04.2014 (ISBnews) - TDJ Estate sprzedało 80% z 95 mieszkań w I etapie Osiedla Franciszkańskiego w Katowicach na trzy miesiące przed zakończeniem prac, podała spółka. Deweloper rozpoczyna przygotowania do drugiej fazy projektu, której sprzedaż ma się rozpocząć w II kw. 2015 roku.

Share
dxs3s9q

"Doświadczenia z pierwszego etapu realizacji Osiedla Franciszkańskiego, a zwłaszcza wysoki poziom sprzedaży, przekonują nas, że katowicka Ligota to miejsce, w którym ludzie chcą mieszkać. (...) podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu drugiej fazy projektu. Budowa oraz sprzedaż nowych mieszkań rozpoczną się w drugim kwartale 2015 roku" - powiedział prezes Maciej Wójcik, cytowany w komunikacie.

Spółka zakupiła także w przetargu dwie działki zlokalizowane przy ul. Ostrawskiej i ul. Piotrowickiej w Katowicach, w bezpośrednim sąsiedztwie Osiedla Franciszkańskiego. Ich łączna powierzchnia wynosi nieco ponad 3 hektary. Na nowo zakupionych gruntach planowana jest kontynuacja projektu osiedla mieszkaniowego. Teren przy ul. Ostrawskiej ma być wykorzystany na potrzeby stworzenia zabudowy wielorodzinnej, która od strony północnej będzie połączona pasem zieleni z Osiedlem Franciszkańskim. Z kolei przy ul. Piotrowickiej przewiduje się powstanie obiektu o charakterze handlowo-usługowym, pełniącego funkcję uzupełniającą wobec budynków mieszkalnych, podano również.

Osiedle Franciszkańskie to inwestycja zlokalizowana przy ul. Kijowskiej w katowickiej Ligocie. Tworzyć je będą budynki mieszkalne z lokalami o powierzchni od 27 m2 do 80 m2 W ramach pierwszego etapu realizacji powstał sześciokondygnacyjny budynek złożony z dwóch segmentów, w którym znajduje się 95 mieszkań oraz dziewięć lokali usługowych.

TDJ Estate jest jednym z pięciu filarów firmy inwestycyjnej TDJ, która od ponad 30 lat prowadzi działalność w wielu sektorach gospodarki. TDJ Estate Sp. z o.o. realizuje inwestycje w sektorze nieruchomości, w tym głównie nieruchomości biurowych, mieszkaniowych, magazynowo-logistycznych, gruntowych.

(ISBnews)

dxs3s9q

Podziel się opinią

Share
dxs3s9q
dxs3s9q