Trwa ładowanie...

Te waluty zyskały najwięcej w stosunku do dolara

W krótkiej perspektywie czasowej waluty tych krajów nadal mogą zyskiwać na wartości.

Share
Te waluty zyskały najwięcej w stosunku do dolara
Fot: vagawi/flickr (CC BY 2.0)
d3ni1wj

Dolar amerykański od wtorkowego poranka traci wobec wszystkich walut państw G10. W tym czasie najmocniejszymi wobec niego były waluty Australii i Nowej Zelandii. Według Szymona Zajkowskiego, analityka mBanku, w krótkiej perspektywie czasowej nadal mogą one zyskiwać na wartości.

Czynnikami, które umocniły australijskiego dolara był wydźwięk komunikatu Banku Australii na temat wysokości stóp procentowych oraz kwestie dalszych losów polityki monetarnej tego kraju. Na korzyść tej waluty działają również opublikowane ostatnio dane gospodarcze.

- Zgodnie z oczekiwaniami Bank Australii pozostawił stopy procentowe na dotychczasowym poziomie (główna 2 proc.). Pewnym zaskoczeniem mogło natomiast stać się pewne zbagatelizowanie słabości inwestycji w górnictwie oraz ostatniej siły australijskiego dolara.

d3ni1wj

We wtorek dolar australijski (AUD) zyskuje na wartości, a jego kurs względem dolara amerykańskiego (AUD/USD) znów wzrósł do oporu na 0,7280. Notowania „Australijczyka” dodatkowo wspiera wzrost indeksu PMI dla przemysłu do 52,5 pkt. oraz wzrost liczby domów oddanych do użytku w październiku o 3,9 proc. Jeżeli we wtorek w nocy gubernator RBA Stevens nie powróci do łagodnego tonu, a dane PKB za trzeci kwartał wpiszą się w ostatnie dobre odczyty, waluta Australii powinna dalej zyskiwać. W tej sytuacji para AUD/USD może rosnąć powyżej poziomu 0,73. W stosunku do euro dolar australijski będzie spadać w kierunku 1,4450 - komentuje Szymon Zajkowski, analityk mBanku.

Notowania dolara australijskiego w stosunku do dolara amerykańskiego we wtorek

Jeszcze silniejszy wobec dolara jest nowozelandzki dolar (NZD), a zapoczątkowana w nocy tendencja powinna się utrzymywać.

d3ni1wj

Podziel się opinią

Share
d3ni1wj
d3ni1wj