Trwa ładowanie...

Tej galerii zakaz handlu nie obowiązuje. By go obejść, stanie się dworcem

O tej galerii zrobiło się głośno w kontekście wchodzącego w życie zakazu handlu, który po raz pierwszy obowiązuje 11 marca. Galeria Metropolia – bo to o niej mowa, nie przejmuje się nowymi przepisami. Aby obejść nowe przepisy stanie się dworcem, bo tam handel będzie dozwolony nawet w niedziele niehandlowe.

Tej galerii zakaz handlu nie obowiązuje. By go obejść, stanie się dworcemŹródło: freeimages.com, fot: freeimages
d12n9ha
d12n9ha

Choć ograniczenie handlu w niedzielę obowiązuje od 1 marca, pierwszą niedziela niehandlowa przypada 11 marca. Wtedy Polacy po raz pierwszy doświadczą, jak przepisy wyglądają w praktyce.

Galerie handlowe to szczególny przypadek. W niektórych z nich będą otwarte jedynie punkty gastronomiczne, ponieważ ich zakaz nie dotyczy. W innych klienci będą mogli skorzystać także z małych punktów handlowych, pod warunkiem, że za kasą stanie właściciel. Więcej o poszczególnych centrach handlowych pisaliśmy tutaj.

Zobacz:

Na mapie Polski wyjątkiem jest jednak Galeria Metropolia - jak podało Radio TOK FM, zamierza bowiem przekształcić się w dworzec. Wtedy będzie wyłączona spod zakazu. Dyrekcja "Metropolii" poinformowała, że ma zamiar postawić kasy i punkty informacji pasażerskiej oraz poczekalnię. Oficjalnie chodzi o to, by "podwyższyć komfort pasażerów” dworca położonego nieopodal.
Ostateczna decyzja w sprawie pozwolenia na handel w gdańskiej galerii dopiero jednak zapadnie. Na razie czeka na analizę prawną.

d12n9ha

Byliśmy dziś na miejscu, by na własne oczy przekonać się, czy metamorfoza galerii przyniosła już efekty. Kasy i punkty informacji dla pasażerów już stoją. Ale nie wszyscy najemcy zdecydowali sie na otwarcie sklepów. Właściciel galerii dał im wolną rękę. Ale otwarte były sklepy odzieżowe, a nawet ten z meblami. Wielu mieszkańców Gdańska skorzystało z okazji i przyszło do galerii na zakupy.

Ograniczenie handlu w niedzielę przyniosło małą rewolucję w życiu Polaków - część musiała zrobić zakupy w tygodniu, inni wybrali się po chleb, mleko czy wodę na ostatnią chwilę - w sobotę. Ustawodawca przewiedział jednak szereg wyjątków, co oznacza, że podstawowe produkty będzie można dostać m.in. w cukierni, piekarni, w hotelach, na stacjach beznynowych, na dworcach czy przez Internet.

d12n9ha
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12n9ha